
Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
A közrend megzavarásáért, közúti kihágásokért, illetve a gazdasági egységekre vonatkozó törvények be nem tartásáért is büntettek a rendőrök az elmúlt napokban Balánbányán.
2023. január 30., 19:032023. január 30., 19:03
Kereskedelmi egységeket ellenőrzött az elmúlt héten Balánbányán a helyi rendőrkapitányság a gazdasági rendőrséggel – olvasható a megyei hatóság honlapján. Mint közlik, egy esetben találtak nagyobb rendellenességet, mégpedig az elektronikus pénztárgép nem törvényszerű használatát. Ez 1500 lejes büntetést, illetve 62 lej lefoglalását vonta maga után.
A téliesre fordult időjárási viszonyok miatt a közutakon is zajlottak az ellenőrzések a balesetek elkerülése érdekében. Összesen 55 autóst állítottak meg, a közutakra vonatkozó szabályok be nem tartása miatt két esetben bírságoltak 870 lej értékben – a közrend megzavarásáért pedig ugyancsak két személy kapott büntetést, 700 lej értékben.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!