
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója alkalmából az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza, együttműködésben a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetségével, képzőművészeti/irodalmi és pedagógiai/irodalmi pályázatokat hirdet.
2025. április 24., 09:362025. április 24., 09:36
Az érdeklődők több kategóriában is pályázhatnak: készíthetnek képpoézist Apáczai Csere Jánosról szóló verset vagy általa írt gondolatot, tőle származó idézetet felhasználva, esetleg Apáczai Csere Jánost ábrázoló arcképet is különböző technikával. A pályázatokat április 30-ig várják.
Ezeken kívül irodalmi pályázatokat is meghirdettek, ezekre esszét lehet beküldeni, amely Apáczai Csere Jánosról szóló versből vagy általa írt gondolatból, tőle származó idézetből kiindulva született, arra is reflektálva, hogy munkássága, életútja, eszméi mit üzenhetnek a mai kornak, a mai tanulóknak, pedagógusoknak és ezek az üzenetek hogyan befolyásolhatnák a mai pedagógiai szemléletváltást, miként fejleszthetnék a mai pedagógiai gondolkodásmódot.
Ennek terjedelme maximum 3 gépelt oldal lehet A4-es méretű lapra. Az esszét elektronikusan, pdf- (a szerző által sajátkezűleg aláírt módon) és wordformátumban kérik benyújtani az ajka.mardirosz@ccdhr.eu e-mail címre, április 28-ig.
Részletes információkat az Apáczai Csere János Pedagógusok Háza weboldalán találhatnak az érdeklődők.
Átfogó ellenőrzési akciót tartott a Hargita megyei rendőrség szerdán, melynek célja az erdőgazdálkodási jogsértések feltárása, a közlekedési szabályok ellenőrzése és a közbiztonság erősítése volt.
A betegszabadság első napjára járó juttatás kifizetését megszüntető intézkedés átmeneti jellegű, és figyelembe veszi a valós helyzetet – jelentette ki Ilie Bolojan.
Tíz ember halt meg és 137-en megsérültek Hargita megyében közúti balesetben tavaly. A gazdasági bűncselekmények és a csalások száma aggasztó növekedést mutat a megyében. A családon belüli erőszak is komoly probléma.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentős mennyiségű csapadékra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki csütörtökön az ország hét megyéjére.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
szóljon hozzá!