
Stabil az állapota a pásztornak, akit pénteken este Patakfalva határában támadott meg a medve – derült ki miután Zsombori Levente felsőboldogfalvi polgármester személyesen látogatta meg az áldozatot. Képeket is rendelkezésünkre bocsájtottak a sérültről, hogy bizonyítsák, valóban veszélyes nagyvadról van szó.
2022. május 21., 14:262022. május 21., 14:26
Zsombori Levente a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület munkatársaival egyeztetve hangsúlyozta, az emberek biztonsága a legfontosabb számára, így a hasonló esetek elkerüléséért mindenképp ki kell lőni az agresszív nagyvadat.

Pásztorra támadt a medve Patakfalván péntek este kilenc óra körül, az áldozatot kórházba szállították.
A pásztort továbbra is megfigyelés alatt tartják a kórházban, távollétében a helyi szarvasmarhatartó gazdák fognak felváltva vigyázni a csordára. Attól is tartanak ugyanis, hogy nehogy az állatokra is rátámadjon a medve.
Gálaesten ünnepelte szombat este a sepsiszentgyörgyi önkormányzat azokat az embereket, akik – hétköznapi hősökként – elkötelezetten és jókedvvel végzett munkájukkal teszik jobb hellyé a várost.
Kétszáz, elszigeteltebb helyeken pedig akár ötven méter alá is csökkent a látótávolság a köd miatt a Csíki-medencében – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Ittas volt és gépjárművezetői engedéllyel sem rendelkezett az 51 éves férfi, akit csütörtökön rövid üldözés után tartóztattak fel a hatóságok Körvélyfáján – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság. A férfi azóta előzetes letartóztatásba került.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A Szeben megyei törvényszék szombaton elrendelte az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársának harminc napos előzetes letartóztatását.
A Déli-Kárpátokat átszelő Nagyszeben-Pitești autópálya egyik legnehezebb szakaszán, a Vâlcea megyei Robești alagútpárnál látványos ütemben halad a hegy átfúrása.
Több tucatnyian vonultak utcára szombaton Gyergyószentmiklóson egy héttel a csíkszeredai és székelyudvarhelyi adóemelés elleni megmozdulások után. A demonstráción a polgármester is felszólalt. Fotókon mutatjuk.
Behúzták a farsangot szombat délben Kézdivásárhelyen. Az alakoskodás lakodalmi mentként indult, medveébresztésbe csapott át, végül temetésbe torkollott a céhes város főterén.
A szilágycsehi református templom tornyának kedd esti összeomlása előtt négy napon át egyre súlyosbodó szerkezeti károsodások jelezték az épület gyorsuló állagromlását – tájékoztatott szombaton a kulturális minisztérium.
Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely, Csíkszereda és Székelyudvarhely után Gyergyószentmiklóson is utcára vonultak a kormány adóemelési intézkedései ellen tiltakozva szombaton.
1 hozzászólás