
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Nagyon agresszívvá vált a kint maradt medvebocs és az anyamedve – a hatóságokra is többször rátámadtak – miután csapdába ejtette társukat a székelyudvarhelyi Csereháton a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület. Éppen ezért kénytelenek voltak kilőni a két, bozótosban rejtőző példányt. Az emberek biztonságát tartották az elsődleges szempontnak a döntés meghozatalakor.
2024. január 29., 22:552024. január 29., 22:55
2024. január 30., 13:532024. január 30., 13:53
Az elmúlt időszakban közel huszonöt alkalommal riasztott a Ro-Alert rendszer, hogy egy medvét és két bocsát látták a Csereháton – számolt be az előzményekről Ölvedi Zsolt, Székelyudvarhely alpolgármestere

Besétált a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület által felállított csapdába egy medvebocs a székelyudvarhelyi Tulipán utca környékén – ám egy másik medvebocs és az agresszív anyamedve is a közelben van.
Mint mondta, a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület csapdájába végül hétfőn este sétált be az egyik bocs. Ezt követően
Gyakorlatilag az akció során végig veszélyben voltak a hatóságiak.
Végül sikerült a lakott területtől messzebb vontatni a csapdát – így próbálták megóvni a nézelődők testi épségét –, ám azt követték az egyre agresszívebbé váló nagyvadak, amelyek folyamatosan kirontottak a közeli bozótosból, rátámadva a hatóságiakra. Ezt figyelembe véve a helyszínre érkező bizottság, amelyet az alpolgármester vezetett,
A nagyvadakat kisvártatva ártalmatlanították. „A döntés meghozatalakor az is fontos szempont volt, hogy ha elvisszük a csapdába esett, több mint egy éves bocsot, akkor a helyszínen lévő példányok az elkövetkező napokban emberekre támadhatnak. Ezt mindenképp el akartuk kerülni.
– magyarázta Ölvedi.
A csapdába esett példányt megvizsgálják, majd fülszámmal látják el és szabadon engedik az említett vadásztársulat területén, egy olyan részen, amely távol esik a lakott területektől. Jól megtermett egyedről van szó, így vélhetően önállóan is meg tud majd élni a vadonban.
Fedélzeti kamerás videót osztottak meg a szombaton Dálnoknál történt láncbalesetről, amelyben hét autó volt érintett, és amelynek következtében négy felnőttet és egy kiskorút szállítottak kórházba.
Pert indítottak a Hargita megyei állatorvosok az állategészségügyi hatóság ellen, mert a szerződéses szolgáltatások árát évek óta nem aktualizálta a főhatóság. A tartozásokat viszont a közelmúltban részben törlesztette, hogy elkerüljön egy új pert.
Több mint 50 ezer lej értékben bírságolt, és 200 ezer lejnél nagyobb értékben foglalt le faanyagot a rendőrség a múlt héten zajló erdészeti ellenőrzési akció során Hargita megyében.
A rendőrség büntetőeljárást indított kedden gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt a nagyszebeni ötcsillagos hotelben az úszómedence fölötti gipszkartonmennyezet beomlása nyomán megsérült hat személy ügyében – közölte a Szeben megyei rendőrség.
A Bolojan-kabinet két új minisztere, Radu Miruță és Irineu Darău kedden délután letette a hivatali esküt a Cotroceni-palotában.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
szóljon hozzá!