
Fotó: Rostás Szabolcs
Kelemen Hunor szövetségi elnök az exit poll felmérések eredményeinek vasárnap esti ismertetése után Kolozsváron kijelentette, hogy nagyon elégedett a parlamenti választások eredményével.
2024. december 01., 22:322024. december 01., 22:32
2024. december 01., 22:512024. december 01., 22:51
Kelemen Hunor az Agerpres beszámolója szerint elmondta, hogy

Újabb választást tartanak vasárnap Romániában, ezúttal a parlament összetételéről döntenek a romániai választópolgárok.
Kelemen megköszönte azoknak a románoknak és magyaroknak a támogatását, akik vasárnap az RMDSZ-re szavaztak. Szavai szerint

Az urnazárást követő exit-poll adatok szerint a parlamenti választás győztese a Szociáldemokrata Párt, második helyen pedig a szélsőséges AUR végzett. Az RMDSZ öt százalékon áll.
Szerinte ezzel a magyarok megmutatták, hogy egy erős közösség, amelyik bele akar szólni abba, hogy Románia milyen irányba haladjon.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
1 hozzászólás