
Tankó Ágnes
Fotó: László Ildikó
Ötszázalékos kedvezményre feljogosító kártyákat biztosít az Elan Trio Kft. a székelyudvarhelyi üzleteik környékén lévő közintézmények munkatársai részére – derült ki egy hétfői sajtótájékoztatón.
2024. március 25., 14:482024. március 25., 14:48
2024. március 25., 20:332024. március 25., 20:33
Közelebb szeretnének kerülni vásárlóikhoz, ezért munkatársaikat faggatva úgy döntöttek, létrehozzák a Jó szomszédi kártyát, amely ötszázalékos kedvezményre jogosítja fel az üzleteik környékén lévő intézmények alkalmazottait – jelentette be Tankó Ágnes, az Elan Trio Kft. képviselője. A kártyák névre szólók, és kifejezetten csak az adott intézmények – óvodák, iskolák, kulturális intézmények, polgármesteri hivatal, kórház stb. – közelében lévő üzletben használhatók.
A munkáltatók feladata pusztán annyi, hogy számon tartják, melyik kártya kinél van. Ha esetleg munkaszerződés-bontás történik, akkor a kártya érvényessége megszűnik. A kedvezmény cigarettavásárlás esetén nem érvényes, ugyanis nem szeretnék ezen termékeket népszerűsíteni, továbbá a már eleve akciós termékeiket sem lehet így még olcsóbban megvenni.
A kliensnek ugyanakkor azt is el kell döntenie, hogy a hűségkártyáját vagy a Jó szomszédi kártyáját mutatja be a kasszánál. Jelenleg összesen 6000 kártyát osztanak ki, a későbbiekben Kovászna és Maros megyékben is hasonló akcióra készülnek.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) kedden bejelentette, hogy a jelenlegi biztonsági helyzet miatt elhalasztják a légvédelmi szirénák eredetileg szerdára tervezett tesztelését.
Az oltásokkal kapcsolatos kampányt indít az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
A 2026-os állami költségvetés felelős és kiegyensúlyozott lesz, minden eddiginél nagyobb összeget fordítanak beruházásokra és rekordösszegű uniós forrás lehívásával számolnak - jelentette ki kedden Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Közlekedési baleset történt csütörtök reggel a 12A jelzésű országút és a 123E megyei út kereszteződésében, Csíkdelne település bejáratánál.
A közel-keleti konfliktus térségében rekedt összesen 318 román állampolgár térhetett haza Romániába azzal a két különjárattal, amelyek a keddre virradó éjszaka szálltak le az otopeni-i repülőtéren – számolt be Oana Țoiu külügyminiszter.
Kétszer annyi cég kezdte az idei évet a bezáráshoz vezető folyamat elindításával Hargita, Maros és Kovászna megyében, mint tavaly januárban. Országos viszonylatban csak feleannyival nőtt a cégfeloszlatások száma, mint a három székelyföldi megyében.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
szóljon hozzá!