Archív felvétel
Barót és környéke is felkerült az ipari szempontból szennyezettnek minősülő települések listájára, tehát lehetőség nyílt arra, hogy két évvel korábban nyugdíjba mehessenek azok, akik legalább harminc éve élnek az erdővidéki városban és annak nyolc kilométeres körzetében.
2020. október 14., 15:222020. október 14., 15:22
A képviselőház által kedden elfogadott módosításról Benkő Erika RMDSZ-es képviselő számolt be, emlékeztetve, azon települések kerültek fel a listára, amelynek környékén bányászat, kohászat, ércfeldolgozás, kokszipar, vegyipari termelés volt, és emiatt szennyezett vidéknek számít.
Barót eddig kimaradt, annak ellenére, hogy a város és a térség lakói számára nagy megterhelést okozott a bánya, sőt a bánya bezárása után a helyreállítási munkálatok sem történtek meg – fogalmazott a politikus. Hozzátette, indokolt, hogy az ezzel járó kedvezményezettség kitérjen Barót térségére is, hiszen az ott élőknek kellett a bánya működése és bezárása által okozott következményekkel együtt élniük az elmúlt két emberöltőben.
A képviselő indoklásában leszögezte, a baróti bánya 1873-tól 2006-ig működött a Barót-Köpec szénmedence területén, több tárnával, amelyek mélysége 50–250 méter között van. A bánya működése környezetszennyező volt, problémát jelentett az is, hogy nagy területet foglaltak el a bányák, emiatt több száz hektárnyi termőföldet is felszámoltak, minimális vagy éppen semennyi kártérítést fizetve az embernek. Nem történt helyreállítási munkálat az aktív termelés felszámolása után sem, a volt munkafelületek nemcsak rontják az összképet, hanem mérgezik a térség talaját is. Erődvidéken az ásványvíz nagyon fontos helyi nyersanyag, a bányatevékenységek hatására pedig sok borvízforrás, vízér eltűnt – sorolta az indoklásban Benkő Erika.
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.
Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
Egy fa dőlt ki Csíkszeredában, valamint több mint 2500 felhasználó maradt áram nélkül Csíkszéken a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt hétfőn délután – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!