
A vásárhelyi nagykórházban beteglátogatási tilalmat rendeltek el
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi sürgősségi kórházba keddtől csak a súlyos állapotban lévő, az intenzív osztályon kezelt betegekhez lehet bemenni, miután a vezetőség úgy döntött, hogy felfüggesztik az általános látogatást. A kisebb kórházakban is korlátozásokat vezettek be.
2023. január 10., 11:482023. január 10., 11:48
A Maros Megyei Klinikai Kórházban már múlt héten döntés született arról, hogy nem engedik be a látogatókat a bennfekvő betegekhez. Mint Ovidiu Gîrbovan menedzser a sajtónak elmondta,
A menedzser elmondta, hogy a fertőző betegségek klinikáján tíz koronavírusos beteget kezelnek és ezen kívül négyen vannak az intenzív terápiás osztályon, súlyos állapotban. Egyre nő a légúti megbetegedéssel beutalt betegek száma is, ezért is döntöttek a látogatás ideiglenes felfüggesztéséről.
A Marosvásárhelyi Sürgősségi Klinikai Kórházban január 10-től függesztették fel a beteglátogatást. Mint Mariana Negoița sajtószóvivő a Székelyhonnak elmondta, a rohammentő-szolgálattól és a szakorvosok visszajelzéseiből tudják, hogy
Amint a koronavírus-járvány ideje alatt, úgy most is a hozzátartozók a nagykórház bejáratánál lévő kapusfülkétől telefonálhatnak fel az osztályra, ahonnan
A sajtószóvivő azt is elmondta, hogy az intenzív terápiás osztályokon fekvő, súlyos állapotban lévő betegekhez beengedik pár percre a hozzátartozókat, de csak a kezelőorvos előzetes engedélyével és a megfelelő védőintézkedések után.
Szászrégenben csak korlátozták a látogatást
Szászrégenben, az Eugen Nicoara Városi Kórházban korlátozták a beteglátogatás, így a hozzátartozók hétfőn és pénteken 16–17 óra között, legtöbb 15 percre léphetnek be a beutalt hozzátartozójukhoz. Ha a páciens az intenzív terápiás osztályon fekszik, akkor a látogatási idő csak 10 perc. Szombaton és vasárnap is lehetőség van a kórházban kezelt betegek látogatására, ekkor 15–17 óra között.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
szóljon hozzá!