
Archív
Fotó: Haáz Vince
A szülők és szimpatizánsok jelzésére megváltoztatták a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnáziumért tervezett tiltakozás időpontját és helyszínét. Az eredetileg szerdán délelőtt az iskola köré tervezett élőláncos tiltakozást szerdán este hét órától tartják a marosvásárhelyi Keresztelő Szent János-plébániatemplomban.
2022. május 17., 10:252022. május 17., 10:25
2022. május 17., 12:062022. május 17., 12:06
Balla Imre, a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium iskolalelkésze hívta össze a tiltakozást hétfőn, és ő értesített a változtatásról is.

Nem tapasztalni a jogtalanság elleni kiállás erejét – állítja a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium lelkésze, Balla Imre. Szerdán az oktatók és diákok élőlánccal tiltakoznak.
Elmondása szerint a szerdán délelőtt tizenegy órára meghirdetett élőláncos néma tiltakozás mögé társulni akaró szülői közösség, civil szervezetek és szimpatizánsok jelzésére változik meg az esemény időpontja és helyszíne.
ahová mindenkit várnak, aki a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Gimnázium ügyéhez csendes és imádságos kiállásával társulni szeretne.
Egyébként éppen szerdán kellett volna megtartani a katolikus iskola teológiai osztályába az alkalmassági vizsgát, amely előfeltétele annak, hogy a teológiai osztályba iratkozzanak majd a diákok. S noha a Maros Megyei Tanfelügyelőség honlapján amikor megjelent, hogy hol és mikor tartják az alkalmassági vizsgákat a szakképző osztályokba, a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium is szerepelt a listán, rá két napra azonban közzétettek egy pontosítást, amely arról szól, hogy felfüggesztik azt.
– derül ki az iskolalelkész tájékoztatásából. A történtek ellenére az érdeklődők száma az előző évek túljelentkezéséhez közelít.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!