
A tiltakozó megmozdulást ezúttal Balla Imre atya szervezi az egyház képviseletében. Archív
Fotó: Haáz Vince
Nem tapasztalni a jogtalanság elleni kiállás erejét – állítja a marosvásárhelyi II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium lelkésze, Balla Imre, aki szerint meglepő az iskolát övező botrány körüli csend. Szerdán az oktatók és diákok élőlánccal tiltakoznak az iskola felszámolását célzó döntés miatt.
2022. május 17., 08:262022. május 17., 08:26
2022. május 17., 10:542022. május 17., 10:54
Mintegy húszperces néma tiltakozást tartanak szerdán délelőtt, 11 órától a II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Teológiai Gimnázium diákjai és tanárai – jelentette be az iskola lelkésze, Balla Imre. A demonstrációt amiatt tartják, hogy a legfelsőbb bíróság jogerősen érvénytelenítette a katolikus iskola működési engedélyét.
A rövid tiltakozás imával kezdődik, és felcsendül Reményik Sándor Templom és iskola című verse.
„Az utóbbi napokban meglepődve figyeltük az iskolánk körüli csendet. Azt gondoljuk, hogy helye lenne a tiltakozásnak, így az a benyomásunk, hogy mindenki a helyzettel megalkudott, elfogadta és le is mondott róla...
– írta közleményében a fiatal katolikus pap, hozzátéve, hogy a szervezők nevében mellőznék a politikai beszédeket.
Megkeresésünkre Balla kifejtette, a csend azt a benyomást kelti, mintha nem lenne teljes a kiállás az iskola mellett. Szerinte helyi szinten hangot kellene adni a nemtetszésnek.
– figyelmeztetett az iskola lelkésze. Mint kifejtette, az igazgató és a tanerő nem szervezhet utcai tüntetéseket, mert akkor támadhatóvá válnának, ezért a kezdeményezés az egyház részéről jön. Az érsekség dolgozik az ügy megoldásán, a pedagógusok pedig bíznak a helyzet jogorvoslásában, azonban a lelki gondozó szerint félő, hogy gond lesz a cikluskezdő osztályok indításával. Ha pedig nem indulhat előkészítő, ötödik és kilencedik osztály, csorbul a szerkezeti felépítés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
szóljon hozzá!