
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Bűnügyi eljárás indult egy vörös zónának minősített országból hazatért Hargita megyei férfi ellen, aki a határátlépéskor kamionsofőrnek hazudta magát, hogy ne kelljen karanténba vonulnia. Jelentősen nőtt a megyében a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegése miatt kirótt pénzbüntetések száma és összértéke.
2020. március 28., 15:482020. március 28., 15:48
2020. március 28., 16:182020. március 28., 16:18
Hamis nyilatkozat miatt bűnügyi kivizsgálást indítottak a hatóságok egy Hargita megyei férfi ellen, aki a határátlépéskor kamionsofőrnek hazudta magát, hogy Németországból – amely a koronavírus-fertőzés veszélye miatt már vörös zónának számít – hazaérve ne kelljen karanténba vonulnia – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szombati közleményéből.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, illetve a székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi helyi rendőrségek által közösen végzett pénteki ellenőrzésen a hatóság munkatársai ismét tetten értek egy személyt, aki megszegte a lakhelyi elkülönítésre vonatkozó előírásokat. A szabálysértő pénzbírságot kapott és 14 napra intézményes karanténba került. A rendőrség munkatársai pénteken 1048, lakhelyi izolációban lévő személynél ellenőrizték, hogy betartják-e az elkülönítésre vonatkozó előírásokat.
Pénteken még az előző napi kiugráshoz képest is sok volt az egy nap alatt kirótt szabálysértési bírságok száma Hargita megyében: 150 esetben büntettek a hatóságok a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegése miatt. A pénzbírságok összértéke még ennél is jelentősebb mértékben nőtt,
A pénzbírságok összértékéhez még hozzájön a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség által kirótt pénzbírságok értéke is. A csendőrök Csíkszeredában 5, Székelyudvarhelyen 3, Gyergyószentmiklóson pedig 2 személy bírságoltak meg azért, mert nem volt náluk nyilatkozat lakhelyük elhagyásának okáról. A tíz büntetés összértéke 3200 lej.

Megháromszorozódott péntekre az egy nap alatt kirótt szabálysértési bírságok száma Hargita megyében: közel száz esetben büntettek a hatóságok a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegése miatt.
A rendőrség és a csendőrség munkatársai 13 gépkocsinak, illetve több járműből álló konvojnak biztosítottak hatósági kíséretet pénteken, a 16 gépkocsiban összesen 23-an utaztak, többségüket átkísérték a megyén, 4 személyt pedig – lévén, hogy ők Hargita megyeiek – a megye karantén központjaiba szállítottak. Egyébként
Ez valószínűleg összefüggésben áll azzal, hogy szerdán újabb három ország – Franciaország, Németország és Spanyolország – került fel a koronavírus-fertőzés veszélye miatt vörös zónának minősített térségek listájára, amelyekből hazatérve azonnal 14 napos intézményes karanténba kell vonuljanak az utazók. A két hetes lakhelyi elkülönítés kötelezettségét a vörös zónás országokon kívül a világ összes országára kiterjesztette a járványügyi szakhatóság.
A két hetes izolációs időszak lejártával szombatig hárman hagyhatták el a karanténközpontokat Hargita megyében, a lakhelyi elkülönítésből pedig 192-en kerültek ki. Megyeszerte jelenleg 2666-an vannak elkülönítve otthonukban. Az elmúlt napokban nőtt azoknak az épületeknek a száma is, amelyek karanténközpontként használhatók, így a helyek száma majdnem megduplázódott: a csütörtöki 358-ról 545-re nőtt pénteken, szombatra 646-ra – derül ki a megyei prefektusi hivatal közleményéből.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás