
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Bűnügyi eljárás indult egy vörös zónának minősített országból hazatért Hargita megyei férfi ellen, aki a határátlépéskor kamionsofőrnek hazudta magát, hogy ne kelljen karanténba vonulnia. Jelentősen nőtt a megyében a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegése miatt kirótt pénzbüntetések száma és összértéke.
2020. március 28., 15:482020. március 28., 15:48
2020. március 28., 16:182020. március 28., 16:18
Hamis nyilatkozat miatt bűnügyi kivizsgálást indítottak a hatóságok egy Hargita megyei férfi ellen, aki a határátlépéskor kamionsofőrnek hazudta magát, hogy Németországból – amely a koronavírus-fertőzés veszélye miatt már vörös zónának számít – hazaérve ne kelljen karanténba vonulnia – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal szombati közleményéből.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, illetve a székelyudvarhelyi és gyergyószentmiklósi helyi rendőrségek által közösen végzett pénteki ellenőrzésen a hatóság munkatársai ismét tetten értek egy személyt, aki megszegte a lakhelyi elkülönítésre vonatkozó előírásokat. A szabálysértő pénzbírságot kapott és 14 napra intézményes karanténba került. A rendőrség munkatársai pénteken 1048, lakhelyi izolációban lévő személynél ellenőrizték, hogy betartják-e az elkülönítésre vonatkozó előírásokat.
Pénteken még az előző napi kiugráshoz képest is sok volt az egy nap alatt kirótt szabálysértési bírságok száma Hargita megyében: 150 esetben büntettek a hatóságok a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegése miatt. A pénzbírságok összértéke még ennél is jelentősebb mértékben nőtt,
A pénzbírságok összértékéhez még hozzájön a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség által kirótt pénzbírságok értéke is. A csendőrök Csíkszeredában 5, Székelyudvarhelyen 3, Gyergyószentmiklóson pedig 2 személy bírságoltak meg azért, mert nem volt náluk nyilatkozat lakhelyük elhagyásának okáról. A tíz büntetés összértéke 3200 lej.

Megháromszorozódott péntekre az egy nap alatt kirótt szabálysértési bírságok száma Hargita megyében: közel száz esetben büntettek a hatóságok a szükségállapotra vonatkozó előírások megszegése miatt.
A rendőrség és a csendőrség munkatársai 13 gépkocsinak, illetve több járműből álló konvojnak biztosítottak hatósági kíséretet pénteken, a 16 gépkocsiban összesen 23-an utaztak, többségüket átkísérték a megyén, 4 személyt pedig – lévén, hogy ők Hargita megyeiek – a megye karantén központjaiba szállítottak. Egyébként
Ez valószínűleg összefüggésben áll azzal, hogy szerdán újabb három ország – Franciaország, Németország és Spanyolország – került fel a koronavírus-fertőzés veszélye miatt vörös zónának minősített térségek listájára, amelyekből hazatérve azonnal 14 napos intézményes karanténba kell vonuljanak az utazók. A két hetes lakhelyi elkülönítés kötelezettségét a vörös zónás országokon kívül a világ összes országára kiterjesztette a járványügyi szakhatóság.
A két hetes izolációs időszak lejártával szombatig hárman hagyhatták el a karanténközpontokat Hargita megyében, a lakhelyi elkülönítésből pedig 192-en kerültek ki. Megyeszerte jelenleg 2666-an vannak elkülönítve otthonukban. Az elmúlt napokban nőtt azoknak az épületeknek a száma is, amelyek karanténközpontként használhatók, így a helyek száma majdnem megduplázódott: a csütörtöki 358-ról 545-re nőtt pénteken, szombatra 646-ra – derül ki a megyei prefektusi hivatal közleményéből.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
1 hozzászólás