
A 2000 lej alatti nyugdíjasok anyagi terhein szeretnének könnyíteni kicsit. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hétszáz lej értékű egyszeri támogatást kapnak júliusban a kisnyugdíjasok, amellyel a háború és válság okozta drágulásokat igyekeznek kompenzálni, azaz ellensúlyozni. A támogatás azoknak jár, akik 2000 lej alatti öregségi járulékot kapnak, az érintettek pedig automatikusan megkapják a nyugdíjjal együtt – nem kell ezért pluszban utánajárniuk.
2022. július 03., 13:442022. július 03., 13:44
2022. július 03., 13:462022. július 03., 13:46
Döntő házként szavazott a szenátus arról a sürgősségi kormányrendeletet elfogadó törvénytervezetről, amely által 700 lej értékű egyszeri támogatást kapnak a kisnyugdíjasok. A pótlék része annak a gazdasági és szociális intézkedéscsomagnak, amelyet áprilisban fogadott el a kormány – mondta a Székelyhonnak Csép Éva Andrea Maros megyei képviselő.
Az RMDSZ munkaügyekért felelős Maros megyei szakpolitikusa hozzátette,
„Ez egy egyszeri támogatás. De nem kell kérést letenni, vagy nyugdíjpénztárhoz bemenni ahhoz, hogy megkapják az érintettek. Semmit nem kell tenni,
– fogalmazott a képviselő. Rámutatott, a több mint ötmillió nyugdíjasból megközelítőleg 3,2 millió öregségi járulék van 2000 lej alatt, így
Évente amúgy 110 milliárd lejt költ az állam a nyugdíjak kifizetésére.
Csép Éva Andrea emlékeztetett, ez már a második szociális intézkedési csomag, amellyel támogatják a kormányon keresztül a nyugdíjasokat: év elején volt még egy egyszeri támogatás, amelyet az energiaárak nagyfokú emelkedése miatt adtak. Akkor az 1600 lejnél kisebb nyugdíjasok jövedelmét egészítették ki úgy, hogy abban a hónapban elérje a 2200 lejt.
„Ez a második csomag is indokolt, az utóbbi hónapokban nagyon megdrágultak az élelmiszerek, a közköltség, napról napra drágább az élet, amihez most kapnak az érintettek egy kis támogatást” – mondta Csép Éva Andrea.
Fontos tudni a támogatással kapcsolatban, hogy
Ugyanakkor a kisnyugdíjasoknak nyújtott egyszeri támogatást nem veszik figyelembe a 90 százalékos gyógyszerárkedvezményre való jogosultság megállapításakor. Ez a pótlék ugyanis nem minősül nyugdíjból vagy szociális juttatásból származó jövedelemnek, mivel az állami költségvetésből folyósítják, így
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
1 hozzászólás