
Fotó: Barabás Ákos
Rábólintott csütörtöki ülésén a kormány, hogy hétszáz lej értékű egyszeri támogatást kapjanak júliusban azok a nyugdíjasok, akiknek időskori juttatásuk nem haladja meg a kétezer lejt.
2022. június 02., 18:352022. június 02., 18:35
A mintegy 3 millió 300 ezer embert érintő pótlék része annak az intézkedéscsomagnak, amely a munkahelyeket és a rászorulókat hivatott segíteni a háború és a járvány okozta gazdasági válságban – olvasható Kelemen Hunor miniszterelnök-helyettes nyilatkozata az RMDSZ közleményében.
Az RMDSZ elnöke rámutatott: a kormány hétről hétre fogadja el az intézkedéscsomagban szereplő támogatásokat. Eddig
emelték a bruttó minimálbért a mezőgazdaságban és az élelmiszeriparban,
duplájára emelték a kórházi ellátásban és az időseket ellátó rendszerben az étkezésre szánt napi pénzösszeget,
étkezési utalványokkal támogatják az egyszülős vagy legalább két gyereket nevelő családokat (jövedelem függvényében – szerk. megj.), a garantált bérminimumon élőket, a fogyatékkal élőket, valamint az 1500 lej alatti összeget kapó kisnyugdíjasokat.
Ugyanakkor az állami beruházásokat ezután is támogatja a kormány, üzemanyagpótlékot kapnak az árufuvarozók és személyszállítók, forgótőke támogatást a hazai mezőgazdasági vállalkozások.
„Bár az intézkedések a költségvetést nyomás alá helyezik, most az a legfontosabb, hogy a gazdaságot, a munkahelyeket, a nyugdíjasokat védjük, a rászorulókat segítsük” – szögezte le Kelemen Hunor.
Mintegy 29 ezer eszköz és bútorzat érkezett a csíkszeredai tanintézetekbe az elmúlt másfél évben. Ez volt a város legnagyobb oktatásfejlesztési programja, amelyet európai uniós támogatásból valósítottak meg. Az eredményeket pannókon is bemutatják.
Az álláspontok rugalmasabbá válására számít az RMDSZ, de a jelenlegi politikai helyzetben „Ilie Bolojan már nem lehet miniszterelnök” – jelentette ki a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi ülése után Csoma Botond.
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!