
Fotó: Erdély Bálint Előd
Több fellépővel szervezi meg Jónak lenni jó elnevezésű jótékonysági akcióját a székelyudvarhelyi Balázs Ferenc Vegyeskar csütörtökön délután öt órától a polgármesteri hivatal Szent István-Termében.
2023. december 07., 11:282023. december 07., 11:28
Az eseményen fellépnek a Palló Imre Művészeti Középiskola IV. A osztályos tanulói (Nagy Enikő tanítónővel), akiket Puskás Ábel, Puskás Balázs, Kálmán Ábel és Márton Ábel kísérnek majd zenével. Verset mond Biró Fruzsina és Neubauer Zoltán, ugyanakkor meghallgathatják a Nyugdíjasok Önsegélyző Pénztárának kórusát és a Szombatfalvi Református Egyház Református Kórusát is.
A tombolákat vásárlók nyertesei képzőművészek által felajánlott tárgyakat vihetnek haza. A befolyt összeget betegségekkel küzdő gyerekek, illetve jól tanuló, ám hátrányos helyzetben lévő végzős diákok fogják megkapni.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
szóljon hozzá!