
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, a koncert fővédnöke (jobbról) és Hernády Balázs, a Felső-krisztinavárosi Gitáros Együttes vezetője
Fotó: MTI/Soós Lajos
Jótékonysági koncertet szerveznek a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium közösségének támogatására a budapesti gitáros kórusok a budapesti Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánián február 10-én.
2024. január 18., 16:232024. január 18., 16:23
2024. január 18., 16:242024. január 18., 16:24
Tavaly decemberben összedőlt a Tamási Áron Gimnázium bentlakásának egy része, ezért február 10-én, az esti szentmisét követően több budapesti keresztény gitáros kórus mintegy ötven zenésze ad koncertet és gyűjt adományokat a székelyudvarhelyi közösség megsegítésére – mondta el Hernády Balázs, a Felső-krisztinavárosi Gitáros Együttes vezetője, az esemény szervezője, a hegyvidéki plébánián tartott csütörtöki sajtótájékoztatón, amelyről az MTI is beszámolt.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, a koncert fővédnöke kiemelte:
„A gyűjtés (...) hangszerek, játékok vagy a fiatalok mindennapjait érintő tárgyak megvételére, közösségi programok támogatására irányul” – emelte ki.
Az államtitkár felidézte, hogy a magyar kormány közvetlenül a tragédiát követően húszmillió forint (260 ezer lej) gyorssegélyt juttatott el a bajba jutott iskolához, ezen felül további mintegy hétszázmillió forinttal (9,1 millió lej) is támogatják a jövőben a kollégium újjáépítését vagy egy új épület felépítését. Hozzátette: a román kormány is ígéretet tett arra, hogy a rekonstrukciós munkákat támogatja.
– hangsúlyozta Soltész Miklós.
Hernády Balázs elmondta, hogy a februári koncerten fellép mások mellett a Zugligeti Gitáros Kórus, a 3in1 zenekar, az MKK Band, az Imperfectum Együttes, a Havas Gitár zenekar és a Felső-krisztinavárosi Gitáros Kórus is. Az esti szentmisén együtt teljesítenek szolgálatot a zenekarok, utána pedig több dalt közösen adnak elő, valamint minden együttes saját előadással is készül.
A gyűjtést a Felső-krisztinavárosi Keresztelő Szent János Plébánia számlájára történő utalással, a helyszínen pedig készpénzadománnyal lehet támogatni.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
Késsel fenyegetőzött egy fiatal vasárnap este Zilahon, csendőröknek kellett a földre teperniük és a kezeit hátrakötniük.
Az elmúlt 24 órában 85 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 94 embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn Facebook-oldalán a Salvamont.
Nagy télre ébredtek hétfőn a fővárosban és az ország déli részén: a hőmérséklet mínusz 7 Celsius-fokig csökkent, nagyot havazott és fújt a szél. A sofőrök arra panaszkodnak, hogy kevés volt a hóeltakarító gép, és így nehezen lehet közlekedni.
Támogatják a szociáldemokraták, hogy a kormánykoalíció sürgősségi eljárásban fogadtassa el a gazdaságélénkítő intézkedéseket, valamint a nyugdíjasokat és más kiszolgáltatott kategóriákat védő szolidaritási csomagot.
Noha történtek már előrelépések a Sanitas szakszervezet és az egészségügyi minisztérium között zajló tárgyalásokon, az érdekvédelmi tömörülés még nem mondott le a tiltakozási terveiről.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A Richter-skála szerint 3,7-es erősségű földrengés történt vasárnap 16 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!