
Fotó: Haáz Vince
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnap kiadott elsőfokú (sárga) figyelmeztetése szerint vasárnap délután két órától hétfő reggel nyolc óráig a szél erősödésére, esőre, a magas hegyvidékeken havazásra lehet számítani az ország nagy részében.
2024. február 04., 13:342024. február 04., 13:34
A meteorológusok szerint a szél országszerte megerősödik, Erdélyben, Máramarosban, a Körösvidék északi és Olténia déli részében a széllökések sebessége elérheti az 55–70 kilométert óránként. A hegyekben, 1500 méteres magasság fölött a szél meghaladhatja az óránkénti 90–110 kilométeres sebességet is,
Az esti óráktól kezdődően a hegyvidék nagy részében csapadékhullás várható, nagyrészt eső formájában, aminek következtében
Havazás csak az 1500 méter fölötti régiókban várható.
Egy másik elsőfokú figyelmeztetés szerint hétfő reggel nyolc órától este tíz óráig szintén hevesen fújó szélre kell számítani az ország nagy részében, a hegyekben pedig esőre és havazásra – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
A hegyekben a szél sebessége elérheti óránként a 70–100 kilométert, Erdélyben, Olténia déli és Munténia délnyugati részében pedig a 65–75 kilométert. A hegyvidéken mérsékelt mennyiségű csapadék (15–20 liter négyzetméterenként) hull, nagyrészt eső formájában, havazni csak az 1700 méter fölötti régiókban fog.

Tavaszosan indult a január, aztán a hónap második felére megérkeztek a keményebb mínuszok is. A hétvégén még borongósabb arcát mutatja a tél, ám jövő hét elején melegfront éri el az országot, ami tavaszias hőmérsékleti értékeket eredményez.
A Déli-Kárpátok és a Kárpát-kanyar 1700 méter fölötti régióiban másodfokú (narancssárga) riasztás lesz érvényben hétfő reggeltől este tíz óráig a viharos szél miatt, amelynek sebessége meghaladhatja a 110–120 kilométert óránként. A hóvihar miatt a látótávolság rendkívül lecsökken.
A meteorológusok szerint ugyanakkor az elkövetkező napokban is szeles idő várható a hegyvidéken.
Hetven évvel a fakó keselyűk eltűnése után végre úgy tűnik, minden feltétel adott hozzá, hogy visszatelepítsék a fajt Romániába. Dögevőként a keselyűk – habár emberi megítélésük sokszor negatív – fontos egészségügyi szerepet töltenek be.
Őrizetbe vették pénteken az ügyészek az anyját a vagyonáért megölő Szeben megyei nő másik tettestársát.
A kürpödi család egyetlen túlélő gyermekét sürgősségi eljárással nevelőszülői gondozásba helyezték, miután a másik négy testvér meghalt, kettő vízbefúlás, kettő pedig tüdőgyulladás szövődményei miatt.
A Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete: a 13 év alatti gyermekek számára teljesen tiltsák meg a közösségi médiához való hozzáférést, a 13 és 15 év közötti gyermekek számára pedig csak szüleik hozzájárulásával engedélyezzék azt.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Babatápszereket hívnak vissza a Bacillus cereus baktérium által termelt cereulid toxin jelenlétének gyanúja miatt – figyelmeztetett az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA).
Őrizetbe vettek csütörtökön a rendőrök egy 54 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy hat kiskazánt lopott el egy épülő bukaresti tömbházból.
Kétbocsos anyamedve merészkedett egy brassópojánai sípályára fényes nappal, a hegyi csendőröknek kellett beavatkozniuk.
Oszlopnak ütközött, majd egy üzlet falának csapódott egy autó péntekre virradóan a Kolozs megyei Szászfenesen. Mint kiderült, a járművet vezető férfinek nincs jogosítványa.
Február 9-én kezdődik és március 1-jéig tart a sívakációk időszaka.
szóljon hozzá!