
Ölvedi Zsolt. Egyre jobban átlátja a hivatali munkát az udvarhelyi alpolgármester
Fotó: Beliczay László
Elődjéhez hasonló feladatköröket lát el Ölvedi Zsolt székelyudvarhelyi alpolgármester, aki néhány hete állt munkába. Egyelőre jól megértik egymást a városvezetés többi tagjával.
2022. július 25., 10:342022. július 25., 10:34
Májusban jelentette be lemondását Pálfi Kinga korábbi székelyudvarhelyi alpolgármester, aki arra hivatkozott, hogy nem tud együttműködni Gálfi Árpád polgármesterrel. Visszalépését éles politikai viták követték, hiszen látszólag a helyi képviselők közül senki sem szerette volna vállalni a tisztséget. Végül Bindea Dániel MPP-s tanácsos tett javaslatot arra, hogy sorrendben a Szabad Emberek Pártjának (POL), majd az RMDSZ frakcióvezetőjének kellene vállalni a feladatot. A közölt listán utolsóként saját magát is megjelölte. Kijelentései után a POL vezetői jelezték, hogy pártjuk fog javaslatot tenni alpolgármesterre, így jelölték Ölvedi Zsoltot. Őt a testület júniusban nevezte ki, majd e hónap elején állt munkába.
Ölvedi Zsolt lapunknak kifejtette, bár még készül a munkaköri leírását tartalmazó hivatalos dokumentum, a polgármesterrel már átbeszélték a rá váró feladatokat. Ezek nem sokban különböznek az elődjével szembeni elvárásoktól. Rámutatott, tanügyi, kulturális, egészségügy, szociális, rendezvény szervezési, ifjúsági és turisztikai területeken fog dolgozni, ugyanakkor a Városi Sportklub, illetve a polgármesteri hivatal alintézményeinek ügyeit is ő fogja kezelni. Kérdésünkre azt is elmondta, hogy
A tárgyalások, megbeszélések érvek alapján történnek – jegyezte meg.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
szóljon hozzá!