
Még nem kezdődhetett el a szentegyházi polgármesteri hivatal épületének felújítása
Fotó: Barabás Ákos
Noha nem parancsoltak megálljt a beruházásoknak Udvarhelyszék nagyobb községeiben és a kisvárosokban, mégis jelentősen lelassultak a munkálatok a járványügyi helyzet miatt. Az óvintézkedések betartását prioritásként kezelő polgármesterek borúlátók a jövőt illetően.
2020. április 05., 19:412020. április 05., 19:41
Az óvintézkedések betartása mellett jelenleg is dolgoznak a megbízott cégek a kivitelezés alatt álló fejlesztéseken Székelykeresztúron – mondta el lapunknak Rafai Emil polgármester. Mint fogalmazott, „az élet nem állt meg teljesen, csak lényegesen lelassult” a településen.
Persze mindezt csak addig, amíg van rá lehetőség. Előkészítették ugyanakkor egy park kialakításához, illetve a sóskúti területrendezéshez szükséges dokumentumokat, és hamarosan a közbeszerzési eljárást is megindítják. Utóbbi projektek gyors megvalósítását illetően egyébként szkeptikus a tisztségviselő, szerinte kevés az esély arra, hogy találnak olyan szakcéget, amely a jelen helyzetben elvállalná a munkát. Rafai továbbá elmondta, hogy
A városvezető szerint erre szükség van, hiszen csökkenteni szeretnék a koronavírus terjedésének kockázatát.
Szentegyházán is folynak a munkálatok a megfelelő óvintézkedések mellett, kisebb-nagyobb fennakadásokkal ugyan, de haladnak a projektekkel, ám nem lehet tudni, hogy ez meddig lesz így – tájékoztatott Sándor Lajos, a polgármesteri teendőkkel ideiglenesen megbízott városvezető. Jelenleg zajlik a Mária út felújítása, és a polgármesteri hivatal épületének korszerűsítését is szeretnék elkezdeni, utóbbi esetében egyelőre a papírmunkát végzik.
– fejtette ki Sándor Lajos. Hozzátette ugyanakkor, hogy ha az óvintézkedések betartása miatt lassabban is megy a munka, természetesen engedékenyebbek lesznek a cégekkel a határidők betartása tekintetében.
Bokor Sándor parajdi polgármestertől megtudtuk, hogy a békástanyai és a községközponti iskola felújítása, illetve bővítése továbbra is folyamatban van, akárcsak a felsősófalvi napköziépítés. Persze ő is hangsúlyozta, hogy lassabban történik a kivitelezés az óvintézkedések miatt, amiket prioritásként kezelnek a község területén. Mindemellett
„Annak április elején be kellett volna fejeződnie, de nincs rá lehetőség. Mondjuk, turisták sem jönnének, ha sikerült volna is" – fogalmazott a polgármester. Rámutatott, nehéz helyzetben van a jórészt turizmusból élő község, hiszen minden vendéglátó egység, szálláshely és a sóbánya is bezárt. Ennek következtében
Farkas Mózes, Bögöz polgármestere arról számolt be, hogy náluk is rendkívül negatív hatással van a fejlesztésekre a járványügyi helyzet, de azért nem álltak le teljesen. Készülnek a csatornázási rendszer kialakításával kapcsolatos dokumentációk, ugyanakkor
Ezenkívül folyamatban van az épülő napköziotthon befedése is. Egyelőre azonban bizonytalannak látja a jövőt a községvezető, hiszen minden a vírus megfékezésétől függ, az óvintézkedéseket pedig ők is komolyan veszik.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!