Hirdetés
Hirdetés

Jelenléti oktatást akarnak Csíkszentimrén oltottsági feltétel nélkül

A csíkszentimrei Arany János Általános Iskola épülete. A szülők azt akarták, hogy jelenléti oktatás legyen jövő héttől, annak ellenére is, hogy nem teljesülnek az ehhez szükséges feltételek •  Fotó: Gecse Noémi

A csíkszentimrei Arany János Általános Iskola épülete. A szülők azt akarták, hogy jelenléti oktatás legyen jövő héttől, annak ellenére is, hogy nem teljesülnek az ehhez szükséges feltételek

Fotó: Gecse Noémi

Bár még nem érték el a 60 százalékos átoltottságot, mégis jelenléti oktatással kezdenék a hetet a csíkszentimrei Arany János Általános Iskolában, ami nem nyithatott ki a kormány vonatkozó rendelete értelmében. Csíkszentimrén csütörtökön a szülők és gyerekek egy csoportja tiltakozott az online oktatás ellen, ennek megerősítésére pedig petíciót is benyújtottak a Hargita Megyei Tanfelügyelőségre. Időközben, a tanfelügyelőség legfrissebb összesítéséből kiderült: az iskola teljesíti a jelenléti oktatáshoz szükséges feltételt, mivel meglett a 60 százalék fölötti átoltottsági arány.

Iszlai Katalin

Tamás Attila

2021. november 12., 14:112021. november 12., 14:11

2021. november 12., 14:462021. november 12., 14:46

A csütörtök déli tiltakozást írásban is megerősítendő, petíciót nyújtott be a szülők nevében a megyei tanfelügyelőséghez Fülöp Kinga – aki egyébként Csíkszentimre alpolgármesteri tisztségét is betölti –, amelyben kérik az érvényben levő korlátozás eltörlését, miszerint a tanintézetek csak 60 százalékos átoltottságnál nyithatnak ki.

A dokumentumot száz szülő, 179 diák jelenléti oktatásának érdekében írta alá.

Amint az Csíkszentimre alpolgármestere Facebook-oldalán, a petíció kapcsán megfogalmazta, iktatták a tanfelügyelőségen az általuk benyújtott dokumentumot, de mivel a főtanfelügyelő épp tanított a beiktatás ideje alatt, telefonon kérte, hogy mielőbb válaszoljanak a kérésükre.

Idézet
Kérem az összes iskolát,hogy társuljanak a kezdeményezéshez! Legyünk egységesek! Terjedjen,mint egy vírus, a keresünk, tanúsítsunk bátorságot, a pedagógusokat is kérem álljanak az ügyünk mellé! Hétfőn legyen mindenki az iskolákban! Ne féljünk, mert a tiszta szent ügy mellett vagyunk,baj nem érhet senkit emiatt!

 – fogalmaz Facebook-bejegyzésében Fülöp Kinga.

korábban írtuk

Az online oktatás ellen tüntettek Csíkszentimrén
Az online oktatás ellen tüntettek Csíkszentimrén

Az online oktatás ellen, a jelenléti oktatás mellett tüntettek a csíkszentimrei szülők és gyerekeik csütörtök délután. 

Mint arról már beszámoltunk, csütörtökön demonstrációt tartottak a csíkszentimrei Arany János Általános Iskola előtt az online tanítás ellen, a jelenléti oktatás mellett. Az élőben is közvetített demonstráción a szülők nevében Fülöp Kinga tartott beszédet, kihangsúlyozva, hogy

hétfőn személyes jelenléttel szeretnék megkezdeni az oktatást, továbbá kérve, hogy töröljék el a 60 százalékos átoltottsági küszöböt a tanintézetekre vonatkozóan.

Mint Kencse Előd csíkszentimrei polgármestertől megtudtuk, Fülöp Kinga alpolgármester szülőként kezdeményezte a csütörtöki tiltakozó akciót, amellyel a községvezető is egyetért. „Szülőként én is egyetértek velük, mert nem lehet megkülönböztetni az embereket a szerint, hogy ki van beoltva és ki nem, és ez alapján bezárni vagy kinyitni az iskolákat.

Idézet
Úgy érzem, nem szabad ilyen módszerekkel különbséget tenni az emberek között. Ennek hatását a gyerekek a saját bőrükön tapasztalják, hiszen ezen múlik, hogy mehetnek iskolába, vagy sem. Ez nem járható út a 21. században

– fejtette ki a polgármester. Azt is elmondta, hogy az iskolában már a múlt pénteken megközelítette az elvárt értéket az átoltottsági arány (54,17 százalék), a 60 százalékot viszont tudomása szerint még nem érte el az elmúlt héten. Azt is elismerte továbbá, hogy

az önkormányzatnál nagyon alacsony az átoltottsági arány, és sem ő, sem az alpolgármester nincs immunizálva.

Hirdetés

Demeter Levente, Hargita megye főtanfelügyelője érdeklődésünkre megerősítette, hogy iktatták a csíkszentimrei önkormányzat által benyújtott petíciót, amire a törvényes határidőn belül, vagyis a következő harminc napban fognak válaszolni. Ugyanakkor hozzátette:

a csíkszentimrei iskolában az érvényben lévő előírásoknak megfelelően csak abban az esetben folytatódik személyes jelenléttel az oktatás hétfőtől, ha a tanintézményben meghaladja az átoltottsági arány a 60 százalékot.

Frissítés

Időközben a Hargita Megyei Tanfelügyelőség közzétette a tanintézmények legfrissebb oltottsági adatait: a csíkszentimrei Arany János iskola ezek szerint 61,54 százalékon áll.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 22., péntek

Könnyekkel és mosollyal megélt magyarság a zarándokvonat sepsiszentgyörgyi állomásán

Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.

Könnyekkel és mosollyal megélt magyarság a zarándokvonat sepsiszentgyörgyi állomásán
Hirdetés
2026. május 22., péntek

Itt kérhetünk segítséget a csíksomlyói pünkösdi búcsú ideje alatt

Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.

Itt kérhetünk segítséget a csíksomlyói pünkösdi búcsú ideje alatt
2026. május 22., péntek

Elsőfokú árvízriasztást adtak ki több székelyföldi folyóra is

Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.

Elsőfokú árvízriasztást adtak ki több székelyföldi folyóra is
2026. május 22., péntek

1,2 milliárd lejt utaltak az áprilisi gyermeknevelési pótlékok kifizetésére

Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.

1,2 milliárd lejt utaltak az áprilisi gyermeknevelési pótlékok kifizetésére
Hirdetés
2026. május 22., péntek

Zavarossá vált a csapvíz az esőzések miatt, nem ajánlott ivóvízként fogyasztani

A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.

Zavarossá vált a csapvíz az esőzések miatt, nem ajánlott ivóvízként fogyasztani
2026. május 22., péntek

Az idők viharában elpusztult Rákóczi-vár ismét teljes méltóságában áll előttünk – videó

Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.

Az idők viharában elpusztult Rákóczi-vár ismét teljes méltóságában áll előttünk – videó
2026. május 22., péntek

Négy év bujkálás után börtönbe került a Colectiv-ügy egyik elítéltje

A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.

Négy év bujkálás után börtönbe került a Colectiv-ügy egyik elítéltje
Hirdetés
2026. május 22., péntek

Mire meggyógyult az aradi beteg, máshonnan jelentettek egy hantavírusgyanús esetet

Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).

Mire meggyógyult az aradi beteg, máshonnan jelentettek egy hantavírusgyanús esetet
2026. május 22., péntek

Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette

Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.

Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette
2026. május 22., péntek

Két sarkalatos pont a 2027 januárjától érkező új közalkalmazotti bértörvényben

Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.

Két sarkalatos pont a 2027 januárjától érkező új közalkalmazotti bértörvényben
Hirdetés