
Szakaszosan zajlanak a munkálatok a turistavonzó szoborparkban
Fotó: Székelyhon
Szalagkorláttal kerítették el a székelyudvarhelyi szoborpark egyes részeit, a városháza ugyanis cseréli a faszerkezet elkorhadt elemeit. Arra kérnek mindenkit, hogy a jelzéseket figyelembe véve közlekedjenek a helyszínen.
2023. június 18., 09:022023. június 18., 09:02
Karbantartási munkálatokat végez Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának műszaki igazgatósága a város központjában lévő, 2004-ben felavatott szoborparkban. Mint Zörgő Noémitól, az intézmény szóvivőjétől megtudtuk, korábban már kicserélték az évek óta álló faszerkezet egyes elkorhadt elemeit (a parkoló felőli részen), így most
Szakaszosan dolgoznak, ezért kifejezetten csak az aktuális munkapontokat kell lezárni, vagyis a park látogatható marad. A szakemberek nem hagynak rögzítetlen gerendákat a munkanap végén, ettől függetlenül a szóvivő arra kér mindenkit, hogy maradjanak a szalagokkal elkerített részen kívül az esetleges balesetek elkerülése érdekében.
A szóvivő arra is kitért, hogy amint befejeződik a korhadt elemek cseréje, a többi gerendát is le fogják csiszolni, valamint az újakéval megegyező színűre festik.
Fotó: Székelyhon
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
A Székelyföld autonómiastatútumával kapcsolatos törvénytervezet nem Románia ellen irányul, és semmiképpen sem elszakadásról szól – jelentette ki kedden Csoma Botond RMDSZ-es képviselő.
szóljon hozzá!