
Fotó: Székelyhon
A Fesztivál Akadémia Budapest erdélyi turnét tart: Marosvásárhelyen, Székelyudvarhelyen és Csíkszeredában lép közönség elé. A turnét, amelynek során Stravinsky: A katona története és Vivaldi: A négy évszak műveket adják elő a Spectrum színház szervezte.
2023. február 21., 10:132023. február 21., 10:13
2023. február 21., 10:142023. február 21., 10:14
Igor Stravinsky „játékra és táncra írott elbeszélése”, A katona története különleges szereposztásban és koncepció szerint kerül színre. Az előadást Ascher Tamás rendezi, Molnár Piroska a mesélő, az egyes szerepekben pedig Bezerédi Zoltánt, ifj. Vidnyánszky Attilát és Kelemen Hannát láthatjuk.
Az ördöggel szerződést kötő katona fausti történetéhez a világháborús körülmények miatt minimálisra redukálta a zenekart Stravinsky, a hangszercsoportok legjellegzetesebb tagjait hegedű, nagybőgő, klarinét, fagott, kornett (vagy trombita), harsona és egy ütőshangszer alkotta szeptett képviseli.
A katona története mellett Vivaldi A négy évszak című ciklusát hallgathatja meg a közönség.
Marosvásárhelyen a Fesztivál Akadémia Budapest előadása február 24-én 19 órától lesz a Kultúrpalota nagytermében, jegyek kaphatók a Kultúrpalota jegypénztárában, keddtől pénteking 9 és 15.30 között. A csíkszeredaiakat és környékbelieket a Csíki Játékszín előadótermébe várják február 25-én 19 órától. Jegyek a színház pénztárában válthatók, helyet lehet foglalni a következő telefonszámon, sms-ben: 0748 168 506. Székelyudvarhelyen Művelődési Házban lesz az előadás, február 26-án 19 órától, jegyeket elővételben az Udvarhely Néptáncműhely jegypénztárában lehet vásárolni, hétköznapokon 11 és 14 óra között.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
1 hozzászólás