
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
2610 lej volt a legnagyobb pénzbírság, amit kiróttak kedden reggel a Maros megyei rendőrök a közlekedésben résztvevők ellenőrzése során. Az országos akció részeként 7 és 9 óra között Marosvásárhely bejáratainál állították meg a gépkocsivezetőket, ellenőrizték az irataikat, az autókat.
2022. április 05., 18:062022. április 05., 18:06
2022. április 06., 13:362022. április 06., 13:36
Mint a rendőrség sajtószóvivője, Aurica Sabău elmondta, összesen 160 pénzbírságot róttak ki 46 400 lej értékben. A legtöbbet azoknak kell kifizetniük, akik nem viseltek biztonsági övet vagy nem tartották be az előírt sebességet, de bírságoltak olyanokat is, akik nem jeleztek előzéskor, szabálytalanul álltak meg, vagy szeszes ital fogyasztása után vezettek. A gépkocsivezetők mellett egy gyalogost és húsz kerékpárost is ellenőriztek.

Egy országos kezdeményezéshez kapcsolódva Csíkszeredában és környékén is átfogó közlekedésrendészeti ellenőrzési akciót tartott kedd reggel a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság. Mindössze két óra alatt 78 bírságot róttak ki.
Mint Aurica Sabău elmondta, az egyik legkirívóbb eset egy 38 éves férfié volt, aki
Mikor sikerült igazoltatni, nem tudta felmutatni sem az autó iratait, sem a gépjárművezetői engedélyét. Mi több, az autó, amivel közlekedett, nagyon rossz állapotban volt. Őt összesen 2610 lejes pénzbírság kifizetésére kötelezték, és 90 napra felfüggesztették a gépjárművezetői engedélyét.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!