
Fotó: Udvarhelyi Közlekedési Info
Jégeső és vihar söpört végig Homoródon és a Cekend-tetőn vasárnap délután. Az Udvarhelyi Közlekedési Info Facebook-csoportban megosztott fotók és videók tanúsága szerint a lezúduló vízmennyiséget nem tudták elnyelni az útmenti árkok, ezért az úttesten folyt a vihar elcsendesedése után is.
2019. június 16., 17:112019. június 16., 17:11
2019. június 16., 19:582019. június 16., 19:58
Fotó: Udvarhelyi Közlekedési Info
Mint arról korábban beszámoltunk, Hargita megyére is érvényes, másodfokú viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Másodfokú (narancssárga jelzésű), viharokra, zivatarokra és jégesőre vonatkozó figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő órára.
Fotó: Udvarhelyi Közlekedési Info
Fotó: Udvarhelyi Közlekedési Info
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerint legkésőbb egy hét múlva tisztségbe iktatják az új kormányt.
Tizenegy jogosítványt és tizenegy forgalmi engedélyt is bevontak a rendőrök a a vasárnapi razzia során, összesen pedig 243 bírságot szabtak különböző okok miatt.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Megállapodott Orbán Viktorral az idei tusványosi részvételről Németh Zsolt – jelentette be a politikus egy közéleti podcastben. A szervezők emellett a jelenlegi magyar kormány több tagját is meghívnák Tusnádfürdőre.
Nicușor Dan államfő aláírta vasárnap az Adrian-Ioan Veștea miniszterelnökké jelöléséről szóló rendeletet – közölte az elnöki hivatal.
A Maros megyei tűzoltóknak vasárnap délután több helyszínen is be kellett avatkozniuk ez esőzések okozta károk elhárításáért. Délután ötkor a beavatkozások még folyamatban voltak.
Tovább gyűrűzik a vita Adrian Veștea miniszterelnök-jelölése körül. Miközben a PNL egyik európai parlamenti képviselője a politikus kizárását követeli, az AUR előre hozott választásokat sürget, az RMDSZ pedig még mérlegeli álláspontját.
Adrian Veștea szerint miniszterelnökké jelölése nem a PNL megosztását szolgálja, hanem lehetőséget ad arra, hogy a liberálisok folytassák a reformokat és bizonyítsák: készek felelősséget vállalni Románia stabilitásáért.
A legtöbb közúti baleset vasárnap történik, a kritikus időszak pedig 13 óra és 17 óra közé esik – hívja fel a figyelmet a rendőrség. Vasárnap a Maros megyei közlekedési rendőrök közúti ellenőrzést és balesetmegelőzési tevékenységet tartanak.
szóljon hozzá!