
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Meghibásodás történt a marosvásárhelyi regionális vízszolgáltató egyik ülepítőjében szeptember 29-én, amit másnap javítottak ki – állapította meg a Maros megyei közegészségügyi igazgatóság, miután a lakók arra panaszkodtak, hogy a csapvíz penész-, illetve fertőtlenítőszer-szagú, és íze sem megfelelő. A vállalat vezetősége korábban a hirtelen bekövetkezett lehűléssel indokolta a vezetékes víz megváltozását.
2024. október 02., 18:202024. október 02., 18:20
2024. október 02., 18:362024. október 02., 18:36
Hétvégén Marosvásárhely több lakónegyedéből, de a peremtelepülésekről is jelezték, hogy a csapból folyó ivóvíz minősége nem megfelelő. Sokan azt mondták, a hideg víz penész szagú volt, és az íze is sok kívánnivalót hagyott maga után. Hétfőn a vízszolgáltató igazgatója a Székelyhonnak azt nyilatkozta, a hirtelen bekövetkezett lehűlés miatt változott meg a vezetékes víz minősége.

Minden egészségügyi paraméternek megfelel, bátran fogyasztható a csapvíz Marosvásárhelyen és Maros megyében – nyilatkozta a vízszolgáltató igazgatója, miután többen is arra panaszkodtak, hogy penész- vagy fertőtlenítőszagú a vezetékes víz.
Ugyancsak hétfői közleményében az Aquaserv úgy fogalmazott,
Ez a jelenség a felszíni vizekben olyan természetes vegyületek képződéséhez vezet, amelyek befolyásolhatják a víz ízét és szagát anélkül, hogy befolyásolnák annak ihatóságát. Várhatóan ezek a változások a következő 24-48 órában fokozatosan megszűnnek.”
A lakossági panaszok nyomán a Iuliu Moldovan igazgató által vezetett Maros megyei közegészségügyi igazgatóság hétfőn vizsgálódni kezdett, és szerda délután a saját honlapjára feltett közleményben arról tájékoztatott, hogy szeptember 30-án helyszíni terepszemlét tartottak a vízüzemnél. Kiderült:
Ezt a gondot a vízszolgáltató szakemberek szeptember 30-án, hétfőn orvosolták.
A közleményből kiderül, hétfőn húsz vízmintát gyűjtöttek be a közegészségügyi szakemberek Marosvásárhelyről és a környező településekről. Ezeknek megvizsgálva a fizikai-kémiai és mikrobiológiai paramétereit,
Hat marosvásárhelyi helyszínről gyűjtöttek be 12 vízmintát, és ezek esetében érzékszervi vizsgálatokat is végeznek. Ennek eredménye még nincs meg, mint ahogy a mikrobiológiai vizsgálatoké sem.
A közegészségügyi igazgatóság közleménye arra is kitér, hogy
Az Aquaserv szolgáltató biztosítja a fogyasztókat, hogy a víz ivásra, főzésre és egyéb háztartási célokra biztonságos.
Szerda délután az Aquaserv sajtószóvivője elküldte szerkesztőségünknek a szeptember 28-án, a vízüzemnél levő tartályból begyűjtött vízminta vizsgálatának eredményeit. Megtudtuk, hogy szombaton, a lakossági visszajelzések nyomán küldték laboratóriumba a mintát. Az eredmények szerint a víz mikrobiológiai szempontból megfelelő volt, a szagnál és íznél pedig az elfogadható (acceptabil) jelzőt tüntették fel. Nicu Tomuletiu szerint mindez bizonyítja, hogy az általuk biztosított ivóvíz megfelelő volt, akkor is, amikor a lakosság kellemetlen szagokra panaszkodott.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
1 hozzászólás