
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ladányi Kinga-Éva korábbi adminisztratív igazgatót nevesítette ideiglenesen Gálfi Árpád polgármester a székelyudvarhelyi városi kórház menedzserigazgatói tisztségébe.
2022. március 14., 19:002022. március 14., 19:00
Mint ismeretes, az elmúlt pénteken Gálfi Árpád polgármester felmentette ideiglenes megbízatása alól Borka-Balás Attilát, a székelyudvarhelyi városi kórház menedzserigazgatóját. Az ügyben kiadott sajtóközleményben az szerepelt, hogy „időközönként az intézményvezetésben, a menedzseri feladatok ellátásában nem találkozott a teljesítmény az elvárásokkal.”

Visszavonta a Székelyudvarhelyi Városi Kórház ideiglenesen kinevezett főigazgatójának kinevezését Székelyudvarhely polgármestere pénteken – tájékoztat a városháza sajtóosztálya.
A városháza hétfői kommünikéjében már azt közli, hogy időközben sikerült új ideiglenes főigazgatót találjanak a tisztség betöltésére, mégpedig Ladányi Kinga-Éva, korábbi adminisztratív igazgató személyében. Ő a munkakör betöltése érdekében lebonyolítandó versenyvizsga lejártáig fogja vezetni az intézményt. A versenyvizsga meghirdetését az említett kinevezéssel párhuzamosan kezdeményezte a hivatal – olvasható a sajtóközleményben.
Az Európai Unió (EU) tagállamai 2023-ban a bruttó hazai termék (GDP) 4,7 százalékát fordították oktatásra (az óvodától a középiskoláig), ugyanannyit, mint 2022-ben – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Behívót kapnak azok a Hargita megyei tartalékosok, akik korábban aktív vagy tartalékos katonai szolgálatot teljesítettek. A behívás célja az adatok frissítése és a katonai nyilvántartás ellenőrzése, nem pedig gyakorlat vagy kiképzés. Kötelező megjelenni.
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
2 hozzászólás