
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Több Hargita megyei tűzoltó vesz részt a segítségnyújtásban az árvízzel sújtott Galac megyei településeken. Kedden két mikrobusszal és egy esetkocsival indultak útnak a tűzoltók.
2024. október 01., 20:312024. október 01., 20:31
2024. október 01., 20:332024. október 01., 20:33
Az ország több pontjáról érkező hatóságiakkal közösen próbálják csökkenteni az árvíz okozta károkat a Galac megyei településeken a Hargita megyei tűzoltók. A megyéből harminckét hivatásos tűzoltó indult útnak kedden két mikrobusszal és egy esetkocsival, hogy bekapcsolódjanak a mentésbe az árvíz sújtotta településeken.
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint
Vasárnap harmadfokú árvízvédelmi készültség volt érvényben Galac megyében, és mintegy 1200 személyt evakuáltak a veszélyes területekről.
Szeptember közepén – ugyancsak az árvíz okozta károk csökkentése érdekében – 52 tűzoltó utazott Hargitából Galac megyébe.

A megyei vészhelyzeti bizottság vasárnap elrendelte a Galac megye árvízveszélyes területein élő lakosság evakuálását.

Közel ezer tűzoltót vezényeltek Galac megyébe kedden reggel az ország különböző pontjairól, ugyanakkor további jelentős mennyiségű technikai eszközzel is igyekszik segíteni a belügyminisztérium az árvíz sújtotta településeket.
Technikai egyeztetést tartottak pénteken a Cotroceni-palotában a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről, amelyet a következő napokban áttanulmányozhatnak a pártok – jelentette ki a megbeszélés után Radu Burnete elnöki tanácsadó.
Az Európai Unióban 2024-ben átlagosan 15,7 bíró jutott százezer lakosra, szemben a 2014-es 17,7 bíróval – derül ki az Eurostat pénteken, a nemzetközi büntető igazságszolgáltatás napja alkalmából közzétett adataiból.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter pénteken bejelentette, hogy aláírták a SAFE-program keretében a 12 Airbus helikopter és 12 Thales radar beszerzéséről szóló szerződéseket.
Júniusban 2,9 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban a májusi 3,3 százalékról; a tagállamok közül továbbra is Romániában volt a legmagasabb az infláció, 9,2 százalék – derül ki az Eurostat pénteken közzétett adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki légköri instabilitás és jelentős mennyiségű csapadékkal járó záporok miatt, amelyek a székelyföldi megyéket is érintik.
Nicușor Dan államfő csütörtök este kijelentette, hogy egy meghatározott időszakra kinevezett technokrata kormány jobb helyzetbe hozta volna az országot, mint amiben jelenleg van.
Teljesen megbénult a forgalom az 1-es országúton, a Prahova-völgyi Bușteni-ben csütörtök este, miután egy kamion nekiütközött egy rendőrautónak, vezetője pedig elbarikádozta magát a fülkében, és nem volt hajlandó kiszállni.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
szóljon hozzá!