
Képünk illusztráció
Fotó: Árvai Károly/MTI
Az elmúlt huszonnégy órában regisztrált 1111 új fertőzöttel 105 298-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában. A fertőzéssel összefüggő halálesetek száma 51-gyel emelkedett, míg az intenzív osztályokon 460 pácienst ápolnak. Az új fertőzéseket 21 049 tesztből mutatták ki, a pozitív tesztek aránya 5,28 százalék.
2020. szeptember 15., 14:372020. szeptember 15., 14:37
2020. szeptember 15., 14:472020. szeptember 15., 14:47
| Járványhelyzet szeptember 15-én | |||
| Székelyföld | Románia | ||
| Hargita | 832 (+12) | Országos | 105 298 (+1111) |
| Maros | 1597 (+5) | Elhunyt | 4236 (+51) |
| Kovászna | +964 (+9) | Gyógyult | 43 244 * |
Ezt megelőzően hétfőn 692-vel, vasárnap 1109-cel, szombaton 1311-gyel, pénteken 1391-gyel, csütörtökön 1380-nal, szerdán 1271-gyel, múlt kedden pedig 1136-tal emelkedett az újonnan azonosított betegek száma Romániában.
Ezidáig 2 110 024 koronavírusteszt eredményét dolgozták fel Romániában. Ezek közül 21 049-et az elmúlt huszonnégy órában végeztek el, 12 767-et az esetmeghatározás és az orvosi protokoll alapján, 8327-at pedig kérésre – közölte kedden az országos Stratégiai Kommunikációs Csoport.
Ami az újrateszteléseket illeti, hétfő óta 591, korábban pozitív teszttel rendelkező személynek lett ismét pozitív a tesztje: Hargita megyében nyolcnak, Maros megyében egynek, Kovászna megyében pedig tíznek.

Ismét megugrott a fertőzöttek száma Hargita megyében, ahol 12 új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden. Gyógyultnak viszont csak fele ennyi személyt nyilvánítottak, így a kórházban ápoltak száma is növekedett.
Az elmúlt huszonnégy órában 51 koronavírussal diagnosztizált személy (28 férfi és 23 nő) haláláról érkezett jelentés, ezzel 4236-ra emelkedett a koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek száma. A kórházak között, amelyekben a pácienseket ápolták, Kovászna és Maros megyei egészségügyi intézményt is említenek. Az elhunytak kettő kivételével más betegségekben is szenvedtek.
* A gyógyultak számát szeptember 15-én nem közölték az adatok központosításánál bevezetett technikai módosítás miatt.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.
Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
szóljon hozzá!