
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Ismét megugrott a fertőzöttek száma Hargita megyében, ahol 12 új koronavírus-fertőzést igazoltak kedden. Gyógyultnak viszont csak fele ennyi személyt nyilvánítottak, így a kórházban ápoltak száma is növekedett.
2020. szeptember 15., 14:122020. szeptember 15., 14:12
2020. szeptember 15., 14:482020. szeptember 15., 14:48
Ahogy keddenként lenni szokott, ezúttal is több új esetet igazoltak országos szinten és Hargita megyében is a korábbi napokhoz képest. A térségben 12 újabb megbetegedést azonosítottak az elmúlt 24 órában, ezzel 832-re nőtt a megyében a járvány kezdete óta igazolt esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. A gyógyultak száma 691-re nőtt (hattal több, mint egy nappal korábban), eddig 33 személy halála volt összefüggésbe hozható a járvánnyal, a megye kórházaiban pedig összesen 83 fertőzöttet kezelnek vagy tartanak megfigyelés alatt. Hargita megyében 25 személy tartózkodik otthoni elkülönítésben, 286-an pedig házi karanténban vannak.

Az elmúlt huszonnégy órában regisztrált 1111 új fertőzöttel 105 298-re emelkedett a járvány kezdete óta azonosított koronavírussal fertőződtek száma Romániában. A fertőzéssel összefüggő halálesetek száma 51-gyel emelkedett, míg az intenzív osztályokon 460 pácienst ápolnak.
Az új esetek mellett a már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében ezúttal nyolc személy esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!