Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Nem kell többé Marosvásárhelyre utazniuk azoknak a szászrégenieknek és környékbelieknek, akik útlevelet szeretnének igényelni. A Maros megyei útlevélosztály 2016-ban megszüntetett szászrégeni irodája októbertől újból fogadja az érdekelteket – tájékoztatta a sajtót Daniela Nicușan, a megyei útlevélosztály vezetője.
2019. október 29., 16:592019. október 29., 16:59
Ahhoz, hogy az iroda újból elkezdhesse a tevékenységét, két személyt alkalmaztak, mindketten rendőrakadémiát végeztek. A régeniek, illetve a környező települések lakóinak az útlevél-igénylési kérelmeit kéthetente, csütörtökönként fogadják 9 és 14 óra között a polgármesteri hivatal épületében működő irodában. A kérelmezés mellett az elektronikus útlevelek átvétele is ezeken a napokon zajlik.
Ahogy Nicușan megjegyezte, a megyei útlevélosztály két munkatársa kéthetente Szászrégenben tevékenykedik, szállítja a már elkészült iratokat, ugyanakkor átveszi a kérvényeket. Az érdekeltek egyébként kérvényezhetik azt is, hogy futár szállítsa házhoz az útlevelet. Az eddigi tapasztalat szerint alkalmanként negyven útlevélkérelmet vesznek át Szászrégenben.
Maros megyében az útlevelek mintegy húsz százalékát a segesvári és dicsőszentmártoni kihelyezett irodákban kérelmezik. Ahogy az útlevélosztály főnöke elmondta, 2018 óta csökkent az ideiglenes útlevéligénylők száma, viszont egyre többen vannak, akik az elektronikus iratot kérelmezik, amit már 10 éves érvényességgel állítanak ki. Naponta 60-70 személy igényel útlevelet, de ez a nyári hónapokban meghaladta a százat is.
Immár a negyedik éve biztatja a városi önkormányzat a sepsiszentgyörgyi iskolásokat és óvodásokat arra, hogy karácsonyi témájú rajzokat küldjenek be, melyekkel majd „átfestik” a Tamási Áron Színház épületét.
Magyarországi és lengyelországi résztvevőkkel közösen tartanak szakmai napokat a csíkszeredai Angyalkert óvodában november 18-22. között. A programok során új pedagógiai módszereket is megismerhetnek az érdeklődök.
Tűz ütött ki egy rögtönzött faház-komplexumnál szombaton késő este Segesváron, több mint három építményben, mintegy 250 négyzetméteren pusztítottak a lángok, mire megfékezték a tűzoltók.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
szóljon hozzá!