
Ismét felfüggesztik a termelést a vegyipari kombinátban. Meddig tart ez az állapot?
Fotó: Haáz Vince
Ismét leállították a termelést a marosvásárhelyi vegyipari kombinátnál, az Azomureșnél – számol be az economedia.ro cikke alapján az MTI.
2024. augusztus 19., 15:382024. augusztus 19., 15:38
2024. augusztus 19., 15:402024. augusztus 19., 15:40
Az üzemben, melyet néhány hetes működést követően februárban leállítottak, június végén indult újra az ammónia és a műtrágya gyártása 50 százalékos kapacitással. Piaci források szerint
A vegyipari kombinátban először 2021 decemberében állították le a termelést, arra hivatkozva, hogy az aktuális gázárak mellett nem kifizetődő. Azóta, rövid időszakokra, több alkalommal újraindították. A vállalat vezetősége ismételten sürgette a kormányt, hogy nyújtson állami támogatást az energiaigényes iparágak számára.

Hétvégén még nyílt napot tartottak a marosvásárhelyi Azomureș vegyipari kombinátban, szerdán pedig már az üzem újbóli leállításáról küldtek értesítést. Az elszálló gázárakkal magyarázzák Románia legnagyobb műtrágyagyárának ismételt kényszerszünetét.
Az Azomureș a legnagyobb gázfogyasztó Romániában, egy átlagos évben 1 milliárd köbméter földgázt használ fel, és 1,3 millió tonna műtrágyát állít elő.
A több mint 900 főt foglalkoztató cég forgalma két év alatt hozzávetőleg 28 százalékkal csökkent, a tavalyi évet 1,858 milliárd lej árbevétellel és 72,577 millió lej veszteséggel zárta – ismerteti az MTI.
A román állam az adóhatóság (ANAF) brassói regionális igazgatóságán keresztül megfellebbezte azt a határozatot, amellyel a nagyszebeni törvényszék elutasította Klaus Iohannis volt államfő vagyonának zár alá vételét.
A legfelsőbb bíróság jogegységi tanácsa hétfőn a folyamatban lévő adócsalási pereket jelentős mértékben befolyásoló határozatot hozott.
A román védelmi minisztérium (MAPN) újabb öt évre szóló, az amerikai gyártóval megkötendő keretszerződéshez kért kedden parlamenti jóváhagyást az F-16-os vadászgépek pilótáinak további kiképzése érdekében.
Újra megnyitotta hétfőn suceavai bázisát a Wizz Air – írja az MTI a vállalat közleménye alapján.
Több mint 136 000 rászoruló ember részesül élelmiszercsomagban a december 5. és 7. között tartott országos gyűjtés jóvoltából – tájékoztatott kedden a Romániai Élelmiszerbankok Szövetsége.
Alexandru-Răzvan Cuc volt szállításügyi minisztert kedden a korrupcióellenes főfelügyelőség (DNA) székhelyére vitték kihallgatásra egy korrupciós ügyben.
Azok a magánszemélyek, akiknek korábban nem sikerült pályázni a 2025-ös roncsautóprogramban, keddtől egy új regisztrációs időszakban vehetik igénybe a finanszírozást – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este a Digi24-nek nyilatkozva kijelentette, hogy a kormány fontos lépéseket tett a költségvetési egyensúly megteremtése és a deficit csökkentése érdekében, de a lényeges reformok még nem valósultak meg.
Sorin Grindeanu hétfő este Temesváron kijelentette, hogy az országos minimálbér emeléséhez továbbra is ragaszkodik a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormánykoalícióban.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter elleni egyszerű indítványról szóló szavazás eredménye azt a benyomást keltheti, hogy a koalíció működésképtelen, de valójában nem bénult meg a döntéshozatal.
szóljon hozzá!