
Legutóbb a koronavírus-járvány ideje alatt korlátozták a betegek látogatását a kórházakban. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Az influenza és egyéb légúti vírusfertőzések okozta megbetegedések megelőzése és korlátozása érdekében Hargita és Kovászna megyében látogatási korlátozást vezettek be a sürgősségi kórházak különféle osztályain. Ezek hétfőtől lépnek érvénybe.
2023. január 06., 18:102023. január 06., 18:10
2023. január 06., 18:122023. január 06., 18:12
A Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház vezetőségének döntése alapján
– tájékoztatott közleményében a közegészségügyi intézmény vezetősége. Hozzátették, az osztályokra való belépéskor a hozzátartozókat járványügyi felmérésnek vetik alá. Klinikai tüneteket mutató személyek nem léphetnek be.
Kötelező a kéz fertőtlenítése,
a szájmaszk, valamint a lábzsák viselése,
és egy betegnél legtöbb tíz perc lehet a látogatás időtartama.
„Az osztályok telefonos elérhetősége a kórház honlapján megtalálható. Bővebb információkért naponta 13 és 17 óra között állunk rendelkezésre” – jegyezték meg.
A sepsiszentgyörgyi székhelyű Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház hétfőtől öt részlegén függeszti fel a beteglátogatást. A kórház vezetősége a légúti fertőzések számának rohamos növekedésével indokolta döntését.
Az egészségügyi intézmény pénteken közölte Facebook-oldalán, hogy
A döntést a Kovászna megyei légúti fertőzések számának rohamos növekedése indokolja.”
Mind a csíkszeredai, mind pedig a sepsiszentgyörgyi sürgősségi kórház az egészségügyi minisztérium a közegészségügyi intézmények látogatási rendjének szabályzatára vonatkozó, 3670-es számú rendelete szerint járt el, továbbá figyelembe vették azt is, hogy az egészségügyi miniszter január 5-én Romániában járványügyi vészhelyzetet hirdetett az influenzás megbetegedések számának növekedése miatt.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
Romániai üzemet vásárolt fel a svájci Sika építőanyag- és ipari ragasztástechnikai cég – hivatkozik az MTI a Profit.ro gazdasági portálra, amely a vállalat közleménye alapján számolt be a tranzakcióról.
szóljon hozzá!