
Témakörökre bontva számolt be elképzeléseiről Korodi Attila csíkszeredai polgármester-jelölt
Fotó: Veres Nándor
A következő tíz évben egy versenyképes Csíkszeredát szeretne kialakítani Korodi Attila RMDSZ-es polgármesterjelölt, aki kedden mutatta be választási programját.
2020. augusztus 25., 16:242020. augusztus 25., 16:24
2020. augusztus 26., 08:452020. augusztus 26., 08:45
A Szakszervezetek Művelődési Háza előtt mutatta be választási programjának főbb pontjait kedden Korodi Attila RMDSZ-es csíkszeredai polgármesterjelölt. A helyszínválasztásról azt mondta: a Szakszervezetek Művelődési Házát
Fotó: Veres Nándor
A választási program magába foglalja többek között a vállalkozókat, a turizmust, a fiatalokat, az időseket, az oktatást és a lakóövezeteket érintő fejlesztéseket, illetve kitér Csíkszereda szerepére is a térségben.
Jelenleg az alkalmazottak 60 százaléka a közszférában dolgozik, azt szeretnénk, hogy ez az arány megváltozzon. Ezért egy vállalkozóbarát Csíkszeredát akarunk létrehozni, ami nemcsak a kisvállalkozásoknak, hanem az ide betelepülni akaró közép- és nagyvállalkozásoknak is ad egy táptalajt, erre egy új adózási politikát szeretnénk kialakítani, ami ösztönzi a vállalkozást, a fejlesztést” – emelte ki Korodi, majd a témához kapcsoló terveikkel kapcsolatosan hozzátette, hogy
Emellett a területrendezési terveket, amelyek ipari zónákat vagy nagyobb lakott területeket érintenek, a város költségvetéséből finanszíroznák. Korodi ezt követően a turizmus terén elképzelt terveiről beszélt, kiemelve, hogy
Terveik szerint a Csíki Székely Múzeum a helyi galériákkal és távolabbi múzeumokkal együttműködve mozgatórugója lesz a városi turizmusnak, illetve a zene- és képzőművészeti alkotókat is bevonnák a programokba. Emellett egy egészségturizmus létrehozásában is gondolkodnak. A fiatalokat érintő tervekkel kapcsolatosan azt hangsúlyozta, hogy be szeretnék kapcsolni őket a döntéshozatalba, támogatnák a hazatelepedésüket, a digitalizációt a hasznukra fordítanák, és létrehoznának egy Szereda kártyát diákok, egyetemisták számára.
Fotó: Veres Nándor
Az oktatás terén Korodi megemlítette a jelenleg folyamatban lévő beruházásokat, ezeket folytatni szeretnék és bővítenék szükség esetén. „Szeretnénk egy felzárkózási programot olyan gyerekeknek, akik az iskolai rendszertől leszakadnak, szegény sorsú vagy nehéz körülmények között élő fiataloknak.
– sorolta a polgármesterjelölt, majd iskolai étkezési programok létrehozásáról is beszélt. Az időseket érintő fejlesztésekre térve Korodi elsőként egy idősotthon megépítését említette, majd nyugdíjas klubok létrehozásáról, akadálymentesített közlekedésről, illetve egy olyan tudakozó központ működtetéséről beszélt, ahol az idősek bármivel kapcsolatosan információt kapnak a színházbérletekről elkezdve a telefonjaik működésén át egészen az őket érdeklő orvos rendelési programjáig.
Fotó: Veres Nándor
Ide tartozik például a központtól távol eső városrészek (Csiba, Szécseny stb). alapinfrastruktúrával való ellátása, a központi lakónegyedekben közösségi terek létrehozása, illetve bicikli- és babakocsi tárolókat is kihelyeznének ezekben. Emellett az egészségügyi szolgáltatásokat (családorvosi rendelő, gyógyszertár stb.) „kicsábítanák” a külvárosi övezetekbe, illetve
A város Csíki-medencében betöltött szerepére térve Korodi rámutatott, a következő hét éves időszakra lehívható Európai Uniós pénzforrások nagyváros-centrikus erőforrások lesznek. Ezért szoros együttműködésre lesz szükség a vidéki településekkel, így egy metropolisz-övezetet vagy önkormányzati szövetségeket kell létrehozni. Emellett további pontszerű kérdéseket is említett a polgármesterjelölt, amelyekkel foglalkozni szeretnének: ilyen például a közbiztonság, egy új nagypiac építése, valamint lakóövezeti zöldség-gyümölcs eladási pontok létrehozása, a parkolási káosz felszámolása, a helyi rendőrség létrehozása, a helyi sportágak támogatása, egy környezettudatos város létrehozása, illetve az egészséges életmód támogatása.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
6 hozzászólás