
Témakörökre bontva számolt be elképzeléseiről Korodi Attila csíkszeredai polgármester-jelölt
Fotó: Veres Nándor
A következő tíz évben egy versenyképes Csíkszeredát szeretne kialakítani Korodi Attila RMDSZ-es polgármesterjelölt, aki kedden mutatta be választási programját.
2020. augusztus 25., 16:242020. augusztus 25., 16:24
2020. augusztus 26., 08:452020. augusztus 26., 08:45
A Szakszervezetek Művelődési Háza előtt mutatta be választási programjának főbb pontjait kedden Korodi Attila RMDSZ-es csíkszeredai polgármesterjelölt. A helyszínválasztásról azt mondta: a Szakszervezetek Művelődési Házát
Fotó: Veres Nándor
A választási program magába foglalja többek között a vállalkozókat, a turizmust, a fiatalokat, az időseket, az oktatást és a lakóövezeteket érintő fejlesztéseket, illetve kitér Csíkszereda szerepére is a térségben.
Jelenleg az alkalmazottak 60 százaléka a közszférában dolgozik, azt szeretnénk, hogy ez az arány megváltozzon. Ezért egy vállalkozóbarát Csíkszeredát akarunk létrehozni, ami nemcsak a kisvállalkozásoknak, hanem az ide betelepülni akaró közép- és nagyvállalkozásoknak is ad egy táptalajt, erre egy új adózási politikát szeretnénk kialakítani, ami ösztönzi a vállalkozást, a fejlesztést” – emelte ki Korodi, majd a témához kapcsoló terveikkel kapcsolatosan hozzátette, hogy
Emellett a területrendezési terveket, amelyek ipari zónákat vagy nagyobb lakott területeket érintenek, a város költségvetéséből finanszíroznák. Korodi ezt követően a turizmus terén elképzelt terveiről beszélt, kiemelve, hogy
Terveik szerint a Csíki Székely Múzeum a helyi galériákkal és távolabbi múzeumokkal együttműködve mozgatórugója lesz a városi turizmusnak, illetve a zene- és képzőművészeti alkotókat is bevonnák a programokba. Emellett egy egészségturizmus létrehozásában is gondolkodnak. A fiatalokat érintő tervekkel kapcsolatosan azt hangsúlyozta, hogy be szeretnék kapcsolni őket a döntéshozatalba, támogatnák a hazatelepedésüket, a digitalizációt a hasznukra fordítanák, és létrehoznának egy Szereda kártyát diákok, egyetemisták számára.
Fotó: Veres Nándor
Az oktatás terén Korodi megemlítette a jelenleg folyamatban lévő beruházásokat, ezeket folytatni szeretnék és bővítenék szükség esetén. „Szeretnénk egy felzárkózási programot olyan gyerekeknek, akik az iskolai rendszertől leszakadnak, szegény sorsú vagy nehéz körülmények között élő fiataloknak.
– sorolta a polgármesterjelölt, majd iskolai étkezési programok létrehozásáról is beszélt. Az időseket érintő fejlesztésekre térve Korodi elsőként egy idősotthon megépítését említette, majd nyugdíjas klubok létrehozásáról, akadálymentesített közlekedésről, illetve egy olyan tudakozó központ működtetéséről beszélt, ahol az idősek bármivel kapcsolatosan információt kapnak a színházbérletekről elkezdve a telefonjaik működésén át egészen az őket érdeklő orvos rendelési programjáig.
Fotó: Veres Nándor
Ide tartozik például a központtól távol eső városrészek (Csiba, Szécseny stb). alapinfrastruktúrával való ellátása, a központi lakónegyedekben közösségi terek létrehozása, illetve bicikli- és babakocsi tárolókat is kihelyeznének ezekben. Emellett az egészségügyi szolgáltatásokat (családorvosi rendelő, gyógyszertár stb.) „kicsábítanák” a külvárosi övezetekbe, illetve
A város Csíki-medencében betöltött szerepére térve Korodi rámutatott, a következő hét éves időszakra lehívható Európai Uniós pénzforrások nagyváros-centrikus erőforrások lesznek. Ezért szoros együttműködésre lesz szükség a vidéki településekkel, így egy metropolisz-övezetet vagy önkormányzati szövetségeket kell létrehozni. Emellett további pontszerű kérdéseket is említett a polgármesterjelölt, amelyekkel foglalkozni szeretnének: ilyen például a közbiztonság, egy új nagypiac építése, valamint lakóövezeti zöldség-gyümölcs eladási pontok létrehozása, a parkolási káosz felszámolása, a helyi rendőrség létrehozása, a helyi sportágak támogatása, egy környezettudatos város létrehozása, illetve az egészséges életmód támogatása.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
6 hozzászólás