
Az erdőig követték a medve nyomait. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Előzetes információikkal ellentétben a Baknya-tető közelében ütöttek el autóval egy medvét kedden este, a nagyvad pedig a közeli erdőbe menekült – tudtuk meg a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület vezetőjétől. A szakember arra kér mindenkit, hogy kerüljék el a gombászok által is kedvelt környéket, hiszen életveszélyes a sebzett vad közelébe merészkedni.
2021. május 26., 14:242021. május 26., 14:24
2021. május 26., 18:542021. május 26., 18:54
A balesetben érintett autóvezetővel közösen mentek ki ellenőrizni a terepet szerdán reggel a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület munkatársai, amikor kiderült, hogy az incidens valójában nem a székelyszenttamási eltérő, hanem inkább a Baknya-tető közelében történt a 13A jelzésű országúton – tudtuk meg Mărmureanu-Bíró Leonárdtól, az egyesület igazgatójától. Mint mondta,
„Mind a négy lábnyomát láttam a medvének, ami azt jelenti, hogy nem törött el a lába. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem sebesült meg a vad” – fogalmazott. Azt is meg tudták állapítani, hogy egy 70–80 kilogrammos, feltételezhetően négyéves medvéről van szó.
Mărmureanu-Bíró közölte, újabb kutatást fognak szervezni a roppant veszélyes, sebzett medve megtalálása érdekében, hogy felmérhessék, milyen állapotban van. „Ez a későbbi balesetek megelőzéséért szükséges” – szögezte le. Addig is arra kér mindenkit, hogy
A gépjárművezetőket szintén óvatosságra inti az említett szakaszon az újabb balesetek elkerülése érdekében. A környéken egyébként tábla is figyelmeztet arra, hogy vadak léphetnek az úttestre, ami azt jelenti, hogy az esetleges balesetek miatt keletkező károk az autóvezetőket terhelik. Sőt ha az elgázolt állat elpusztul, az eszmei értékét is meg kell téríteni.
Anyagi kár keletkezett
Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője lapunknak megerősítette a történteket, mondván, hogy egy 55 éves, székelyudvarhelyi férfi ütötte el a medvét. Információi szerint a sofőr nem sérült meg, ugyanakkor jelentős anyagi kár keletkezett az autójában.

Elgázolt egy jármű egy medvét a 13A jelzésű országúton, Szejkefürdő közelében kedden késő este. A megsérült nagyvad elszaladt a baleset helyszínéről. A területileg illetékes vadásztársaság munkatársai próbálták felkutatni a vadállatot, egyelőre sikertelenül. Szerdán folytatják a keresést.
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
Az igazságügyi törvények felülvizsgálatára létrehozott munkacsoport második ülésén a felek többek között megállapodtak abban, hogy egy öt évre szóló tervet dolgoznak ki az igazságszolgáltatásban tapasztalható munkaerőhiány kezelésére.
Változatos programkínálattal várja a közönséget a gyergyóalfalvi Petőfi Művelődési Központ a következő hetekben.
Gyergyószentmiklós önkormányzata értesíti a város mezőgazdasági földtulajdonosait, hogy január 15-én, 9 órától közgyűlést tartanak a képviselő-testület üléstermében. Bizottsági tagokat választanak.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán kijelentette, hogy Romániában létezik egy olyan réteg, amelyik a szabályokat tudatosan kijátszva nem fizet helyi adót, miközben a többség becsületesen eleget tesz kötelezettségeinek.
szóljon hozzá!