
Reggel folytatódik a keresés
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elgázolt egy jármű egy medvét a 13A jelzésű országúton, Szejkefürdő közelében kedden késő este. A megsérült nagyvad elszaladt a baleset helyszínéről. A területileg illetékes vadásztársaság munkatársai próbálták felkutatni a vadállatot, egyelőre sikertelenül. Szerdán folytatják a keresést.
2021. május 25., 23:402021. május 25., 23:40
2021. május 25., 23:442021. május 25., 23:44
A székelyszenttamási eltérőtől Farkaslaka irányába mintegy 300–400 méterre, 22 óra körül történt baleset helyszínére kivonultak a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület munkatársai is – elmondásuk szerint egy körülbelül négyéves medvét gázolhatott el egy jármű. Mivel a vadállat elszaladt, a felkutatására indultak, de egyelőre nem találták meg. Szerdán reggel folytatják a keresést.
A vadászegyesület munkatársai ugyanakkor fokozott óvatosságra intik az autóvezetőket, gyalogosan, kerékpárral pedig érdemes elkerülni az érintett területet, amíg a nagyvad nyomára bukkannak, a sérült medve ugyanis nagyon veszélyes. A jármű vezetőjéről egyelőre nincsenek információk.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
1 hozzászólás