
Valószínűleg ugyanaz a medve tért vissza a városba, amelyet pénteken este elhajtottak
Fotó: Pinti Attila
Medvét vett észre a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium udvarán egy férfi, és riasztotta a hatóságokat a 112-n szombat éjjel negyed egykor.
2020. augusztus 22., 09:392020. augusztus 22., 09:39
2020. augusztus 22., 09:402020. augusztus 22., 09:40
Azonnal a helyszínre sietett egy csendőri egység (a belügyminisztériumi szerv székhelye éppen a főgimnázium mellett van), és még az iskolaudvaron találták kis termetű vadállatot. A Kissomlyó-hegy irányába, az erdőbe hajtották el, majd még egy ideig ügyeltek a környéken, hogy ne térjen vissza a medve.
Noha a csendőri jelentésben nem említik, minden bizonnyal arról az állatról van szó, amelyet nem sokkal korábban, pénteken este hajtottak el.

Akárcsak csütörtök este, péntek délután is felbukkant egy medve a csíksomlyói borvízforrás közelében. A környéken lévőket a Ro-Alert rendszeren figyelmeztették a veszélyre.

Medvét láttak Csíksomlyón – erről értesítették a lakókat csütörtök este a Ro-Alert rendszeren keresztül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök szerda este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy csütörtökön benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és miniszterjelöltjeinek névsorát.
Mivel a héten várhatóan már 10-15 forinttal a védett ár alá csökken az üzemanyagok ára a töltőállomásokon, a kormány szerdai ülésén arról döntött, hogy kezdeményezi a védett ár kivezetését – írta szerdai Facebook-bejegyzésében a miniszterelnök.
Úgy tűnik, nem kimondottan gazdasági okokból szüntették meg a Vasárnap és a Keresztény Szó című lapok, illetve a Romkat.ro portál szerkesztőinek munkaviszonyát. A múlt csütörtökön menesztett újságírók mindenesetre jogi lépéseket fontolgatnak.
Kiemelték szerdán a Midia kikötő közelében elsüllyedt Astana vontatóhajó három eltűntnek nyilvánított matróza egyikének holttestét a roncs felszínre hozásakor – tájékoztatott a Midia Marine Terminal.
A romániaiak 81 százaléka szerint rossz irányba halad jelenleg az ország – derül ki az Avangarde friss közvélemény-kutatásának szerdán közzétett adataiból.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
3 hozzászólás