
Fotó: Gyerő József/Facebook
Több mint három millió lej értékben nyertek támogatást az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből a kovásznai tanintézmények. A finanszírozást Kovászna város önkormányzata pályázta meg.
2024. augusztus 29., 16:432024. augusztus 29., 16:43
A Kovászna városi Kőrösi Csoma Sándor Középiskolához tartozó Orbán Balázs Elemi Iskolában, illetve a közép- és szakiskolában az 52-ből 33 terem hamarosan teljesen új arculatot kap.
Továbbá egy 26 fős informatikai laborhoz elegendő felszerelést is nyert az iskola. Eddig sem voltak rossz körülmények a tanintézményben, pár éve négy osztályt bútoroztak be a magyarországi adományból, de abból, aminek a helyére most új bútor kerül, a többi teremben is kicserélik a sérült darabokat.
Fotó: Gyerő József/Facebook
Egyébként a többi 19 terem is fel van szerelve okostáblákkal, azokat még a Világbank által finanszírozott ROSE program részeként szerezte be az iskola – tájékoztatott Becsek Éva igazgatónő. A középiskolának és az elemi iskolának tavaly összesen 997 diákja volt.
A 220 gyermeket fogadó kovásznai napköziotthonnál még várnak az új felszerelésre, ami új bútorzatot (asztalokat, ágyakat), illetve egy kis könyvtársarkot is magába foglal – tudtuk meg Ördögh Rozáliától, az intézmény vezetőjétől.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
szóljon hozzá!