
Fotó: Gyerő József/Facebook
Több mint három millió lej értékben nyertek támogatást az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből a kovásznai tanintézmények. A finanszírozást Kovászna város önkormányzata pályázta meg.
2024. augusztus 29., 16:432024. augusztus 29., 16:43
A Kovászna városi Kőrösi Csoma Sándor Középiskolához tartozó Orbán Balázs Elemi Iskolában, illetve a közép- és szakiskolában az 52-ből 33 terem hamarosan teljesen új arculatot kap.
Továbbá egy 26 fős informatikai laborhoz elegendő felszerelést is nyert az iskola. Eddig sem voltak rossz körülmények a tanintézményben, pár éve négy osztályt bútoroztak be a magyarországi adományból, de abból, aminek a helyére most új bútor kerül, a többi teremben is kicserélik a sérült darabokat.
Fotó: Gyerő József/Facebook
Egyébként a többi 19 terem is fel van szerelve okostáblákkal, azokat még a Világbank által finanszírozott ROSE program részeként szerezte be az iskola – tájékoztatott Becsek Éva igazgatónő. A középiskolának és az elemi iskolának tavaly összesen 997 diákja volt.
A 220 gyermeket fogadó kovásznai napköziotthonnál még várnak az új felszerelésre, ami új bútorzatot (asztalokat, ágyakat), illetve egy kis könyvtársarkot is magába foglal – tudtuk meg Ördögh Rozáliától, az intézmény vezetőjétől.
Mindössze néhány másodperc választott el egy járókelőt attól, hogy súlyos sérüléseket szenvedjen, amikor a lugosi rendőrség egyik melléképületében robbanás történt.
Sepsiszentgyörgyön január 20-án, kedden, 17 órától lakossági fórumot tartanak, amelynek fő témája az adóemelés lesz – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Antal Árpád.
Inkább érdeklődtek, mintsem fizettek – nem alakultak ki hosszú sorok a csíkszeredai városháza ügyfélközpontjában az adófizetésre a pénztáraknál. A tumultus elmaradt az első adófizetési napon, csütörtökön.
Újabb kilenc elhalálozást okozott az influenzavírus Romániában a múlt héten; ezzel húszra nőtt az idei influenzaszezon haláleseteinek száma – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Törökország idén vadászgépeket küld Észtországba és Romániába a NATO légtérrendészeti misszióinak keretében – jelentette be csütörtökön a török védelmi minisztérium.
Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.
Különösen hideg idő, fagyos éjszakák és reggelek, vegyes halmazállapotú csapadék és megélénkülő szél várható keddig Románia egész területén – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) csütörtökön kiadott figyelmeztető előrejelzéséből.
A kormány szerdán elfogadott határozata szerint napi 22 lejről napi 32 lejre emelkedik a gyermekeket, fogyatékkal élőket és más sérülékeny csoportokat ellátó bentlakásos intézményekben az egy főre jutó élelmezési keret összege.
Helyi költségvetés híján még csak visszafogottan terveznek a háromszéki önkormányzatok, így a gidófalvi is, amelynek polgármestere közösségi oldalán számolt be a tervekről.
szóljon hozzá!