
Képünk illusztráció
Fotó: Sándor Csilla
Csíkszeredai tanintézetek osztálytermeinek, laborjainak, műhelyeinek, valamint pszichopedagógiai és logopédiai kabinetjeinek felszerelését, bútorzatát, eszköztárát bővítenék, cserélnék, újítanák fel – erről döntöttek a helyi önkormányzati képviselők rendkívüli ülésén péntek reggel. A város 26,7 millió lejt pályázik erre a célra.
2023. március 24., 12:542023. március 24., 12:54
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az önkormányzati képviselők pénteki soron kívüli ülésén elmondta,
Az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) erre vonatkozó programjától 26,7 millió lejes finanszírozást kér a város.
A város 18 tanintézete (13 iskola és 5 napközi), valamint a Gyermekek Háza és az Iskolás Sport Klub (ISK) a kedvezményezettjei a pályázatnak. Sógor Enikő alpolgármester elmondta, műhelyfelújításra is kért a város négy szakiskolája támogatást, erre 100 ezer eurót szánhatnak a finanszírozásból, ez a legnagyobb tétel. Ezen kívül osztálytermek felújítására, bútorzat kicserélésére, informatikai és más tudományos laborok felszerelésére, pszichopedagógiai kabinetek létrehozására, eszközeiknek bővítésére pályáznak.
A dokumentumok szerint többek között 442 osztályterem bútorzatára, 14 informatikai labor, 9 tudományos labor, 53 kabinet – amelyből 18 pszichopedagógiai kabinet –, 14 sportterem, valamint 4 műhely felszerelésére kérnek támogatást.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter kedden bejelentette, hogy a hadsereg szakértői által végrehajtott robbantásos művelet eredményeként a Duna vízszintje 2 centiméterrel emelkedett a csernavodai atomerőmű környékén a hétfői szinthez képest.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
szóljon hozzá!