
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Több akciót is szervezett a Hargita megyei rendőrség a tanévkezdés alkalmával a közbiztonság növelése céljával. Megvizsgálták a biztonsági berendezéseket az iskolában, biztosították a rendet az iskolakezdési ünnepségeken, valamint ellenőrizték az iskolabuszokat és azok sofőrjeit.
2024. szeptember 10., 19:142024. szeptember 10., 19:14
Összesítette a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság keddi közleményében mindazokat a szervezett akciókat, amelyeket a tanévkezdéssel kapcsolatban bonyolítottak le az elmúlt időszakban.
Így 34 városi és 356 vidéki tanintézetben ellenőrizték a biztonsági rendszereket, továbbá 75 iskolabuszt esetében is vizsgálták, hogy megfelelnek-e az előírásoknak. Mint kiderült,
Mindezekről értesítették a tanintézeteket, hogy mihamarabb kiküszöböljék a problémákat.
Ugyanakkor 59 iskolabusz sofőrjét is ellenőrizték, és nem találtak rendellenességeket.
A rendőrség a csendőrséggel közösen továbbá részt vett a 400 Hargita megyei tanintézet tanévkezdési ünnepségein a rend biztosítása érdekében. Az akcióban 276 rendőr és csendőr vett részt.
Véget ért a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülése Bukarestben, a román sajtó pedig máris kiszivárogtatta, hogy mint kérhettek az amerikaiak a Konstanca megyei légibázissal kapcsolatban.
Huszonötezer lej értékben róttak ki pénzbírságot, és jelentős mennyiségű faanyagot koboztak el a Hargita megyei rendőrök egy keddi ellenőrzés alkalmával.
Gyergyószentmiklóson jogosítvány nélkül vezető, Székelykeresztúron pedig vezetéstől eltiltott sofőrt füleltek le kedden a rendőrök. Mindkettőjük ellen büntetőeljárás indult.
Noha csak egy-két banival, de szerdán is magasabb árakat függesztettek ki egyes székelyföldi kutaknál, mint ami volt kedden.
Traian Băsescu a közel-keleti események kapcsán kijelentette, hogy Nicușor Dan államfőnek és Romániának „gyorsan, halogatás és habozás nélkül kell cselekednie”, annál is inkább, mert a jelek szerint az USA-nak szüksége van a konstancai támaszpontra.
A tél folyamán kialakult úthibák, kisebb-nagyobb kátyúk javítását hidegaszfalttal végzik az országutakon Hargita megyében. A nagyobb javításokra várni kell, és mivel nincs még költségvetés, egyelőre nem lehet tudni, hogy mire lesz pénz.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Meghalt egy katonai pilóta kedden a borceai légi támaszponton.
A csapadékmennyiséget tekintve az elmúlt öt év legjobb telén vagyunk túl, a környezeti adottságok jók a mezőgazdasági szezonkezdéshez. Gazdasági szempontból azonban ez már kevésbé mondható el, több okból sem.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
szóljon hozzá!