
Fotó: St.Georgius Manager Club
Interaktív elektronikai szakkör indul Marosvásárhelyen, amelyen a résztvevők bepillantást nyerhetnek az elektronika lenyűgöző világába. A képzést Pethő László elismert mérnök és tanár vezeti, aki hozzáértését és lelkesedését használja fel ahhoz, hogy szenvedélyét másokkal is megossza.
2023. szeptember 28., 12:552023. szeptember 28., 12:55
2023. szeptember 28., 12:552023. szeptember 28., 12:55
A Játékos Elektronika Kör célja, hogy interaktív képzést kínáljon azoknak, akik az elektronika iránt érdeklődnek. Minden résztvevőnek lehetősége lesz arra, hogy saját kezével készítsen és teszteljen elektronikai projekteket, miközben elmélyül az elektronika világában.
Az elektronika alapjairól tartott rövid előadások során az gyermekek és fiatalok megismerkedhetnek az alapvető fogalmakkal és elméleti alapokkal. A résztvevők különböző elemi méréseket végeznek, és izgalmas kapcsolásokat hoznak létre tesztpaneleken.
A kísérletek során lehetőség nyílik az elektronikai elmélet gyakorlati alkalmazására, lehetőség nyílik kreativitásuk és tudásuk kibontakoztatására.
A kétórás találkozókon a félórás elméleti bevezetőt másfél órás gyakorlati foglalkozás követ. A szakkörre 12 és 17 év közötti gyerekek, fiatalok jelentkezését várják. Az ingyenes bemutató alkalomra regisztrálni lehet ennek az űrlapnak a kitöltésével.
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!