Két év után, korlátozások nélkül vehettek részt idén a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelésén a csíkszeredaiak. A hideg idő és a havazás ellenére a több ezer hívő ezúttal is rendezett sorokban állta végig a szertartást a Szabadság téren és a Promenádon. Videón mutatjuk az ételszentelést.
2022. április 17., 12:122022. április 17., 12:12
2022. április 17., 12:162022. április 17., 12:16

Két rendhagyó esztendő után újra a hagyományos formában tartották meg húsvét vasárnapján a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda központjában. Ismét rendezett sorokban várta több ezer hívő a Szabadság téren az eledelek megszentelését.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.
szóljon hozzá!