Több százezer torokból csendült fel a magyar és székely himnusz a csíksomlyói nyeregben, a búcsús szentmise végén. Pax et bonum! (Béke és jóság!) jelmondattal megtartott fogadalmi búcsúra két év után ismét megtelt zarándokokkal Csíksomlyó és környéke. Videón mutatjuk a himnuszéneklés pillanatait.
2022. június 04., 18:272022. június 04., 18:27
2022. június 04., 18:292022. június 04., 18:29

Személyes jelenléttel, korlátozások nélkül mintegy 350 ezer zarándok részvételével zajlott a csíksomlyói pünkösdi búcsú 2022-es kiadása. A zarándokok és egyházi méltóságok ezúttal a békéért imádkoztak. Fotókon mutatjuk a legfontosabb pillanatokat.

A béke megteremtésének fontosságáról beszélt az immár korlátozások nélkül tartott csíksomlyói pünkösdi búcsú ünnepi szentmiséjén Udvardi György veszprémi érsek. Mint fogalmazott: „a Krisztus szerinti békét az Istenhez való megtérés adja.”

Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának megbízásából készített becslés szerint mintegy 345 ezren vannak a nyeregben – tájékoztat a közintézmény sajtóosztálya.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.
A kormány csütörtökön 20,028 millió lejt utalt ki a költségvetési tartalékalapból fogyatékossággal élő felnőttek bentlakásos központjainak és idősotthonoknak a finanszírozására.
Csak minden negyedik romániai tölti az idei nyári szabadságát külföldön, közülük 65 százalék Görögországot, Bulgáriát, Olaszországot vagy Törökországot jelölte meg úti célként – derül ki egy felméréséből.
Újabb nemzetközi járatot indít a Wizz Air a brassói nemzetközi repülőtérről: november 3-tól közvetlen összeköttetés lesz a spanyolországi Valencia és Brassó között.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a korábbi kormánykoalíció pártjainak engedniük kell az önérzetükből, amikor a politikai válság megoldásáról tárgyalnak.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
szóljon hozzá!