Hirdetés
Hirdetés

Igazságot Lehelnek: több mint 1800-an írták alá a petíciót, a bíróság jövő héten hirdet végleges ítéletet

A kezdeményezők a legsúlyosabb kiszabható ítéletet kérik a Brassói Táblabíróságtól •  Fotó: Curtea de Apel Brasov

A kezdeményezők a legsúlyosabb kiszabható ítéletet kérik a Brassói Táblabíróságtól

Fotó: Curtea de Apel Brasov

Lezárult az október elején indított aláírásgyűjtés: közel kétezren támogatják a két évvel ezelőtti halálos autós balesetet okozó rendőr ítéletének súlyosbítását. Alapfokon az ittas sofőrt három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, a másodfokú tárgyalás november 20-án lesz. A 28 éves, balesetben elhunyt fiatalember családja és hozzátartozói egy utolsó összefogásra szólítják fel a sepsiszentgyörgyi közösséget.

Farkas Orsolya

2023. november 14., 16:262023. november 14., 16:26

Két évvel ezelőtt, 2021. december 2-án Sepsiszentgyörgy Csíkszereda felőli kijáratánál, a 12-es országút egyik veszélyes kanyarjában egy ittasan vezető rendőr kisodródott, és

összeütközött a szemközti sávon szabályosan közlekedő 28 éves L. Lehellel, aki a baleset következtében a helyszínen elhunyt.

A rendőr véréből – aki éppen akkor szolgálaton kívül volt – az ütközés után egy órával 1,89 ezrelék véralkoholszintet mutattak ki.

A sepsiszentgyörgyi bíróság szeptember 12-én hirdetett elsőfokú ítéletet az ügyben, ennek során a rendőrt gondatlanságból elkövetett emberölésért 2 év és 6 hónap, az ittas vezetésért 1 év és 6 hónap börtönbüntetést szabott ki, valamint 5 évig eltiltotta a járművezetéstől. Alapfokon a bíróság végül 4 év hatósági felügyelet alatt töltendő, felfüggesztett büntetésre ítélte.

Ezenfelül az elhunyt fiatal férfi hozzátartozóinak veszteségeit 65 ezer euró erkölcsi, valamint 19 520 lej anyagi kártérítés biztosító általi kifizetésével kompenzálják.

Hirdetés

Az elsőfokú ítélethirdetés után Lehel családja fellebbezést nyújtott be, és a Vétlen Áldozatok Egyesületével petíciót indítottak, amelyet egy helybéli fiatal által létrehozott Facebook-csoportban igyekeztek népszerűsíteni az elmúlt hónapban. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen több mint 1800 támogatót szereztek november folyamán.

A petícióhoz javarészt Kovászna megyei lakosok járultak hozzá kézjegyeikkel, de érkezett aláírás Brassóból, Bukarestből, Temesvárról, Csíkszeredából, Kolozsvárról, Marosvásárhelyről, Aradról, de még Magyarországról, Nagy-Britanniából és Finnországból is.

A petíciót a kezdeményezők benyújtják a brassói táblabírósághoz.

November 20-án, hétfőn újabb és egyben utolsó tárgyalásra fog sor kerülni, ezért most egy utolsó összefogásra szólítja fel a lakosságot az egyesület és az áldozat családja:

Idézet
Megkérjük azokat a személyeket, akik támogatni szeretnék fizikai jelenlétükkel is az ügyet a brassói bíróságon, azok jelezzék részvételi szándékukat, és azt, hogy hány személyt tudnának még szállítani”

– írták az Igazságot Lehelnek nevű Facebook-csoportban, ahol a kiírás óta tíz személy már jelentkezett is.

Azokat, akik részt kívánnak venni a tárgyaláson, hétfőn reggel 8 órakor várják a sepsiszentgyörgyi Állomás negyedi Petrom üzemanyagtöltő-állomáshoz, ahonnan 8:20-kor együtt indulnak majd el Brassóba, a 11 órától kezdődő tárgyalásra.

Az áldozat édesapja azt reméli, hogy az aláírásokkal, a tüntetéssel, fellebbezéssel el fogják érni, hogy a rendőr súlyosabb büntetést kapjon. Amint arról beszámoltunk,

az elkövető továbbra is a Kovászna megyei rendőrség alkalmazottjaként dolgozik a logisztikai osztályon.

„Amit most csinálunk, az nem hozza vissza a gyermekünket, de a »szabadláb« az kevés” – mondta megtörten az édesapa az október végi szolidaritási, csendes tüntetésen, amelyen Lehel emlékének tiszteletére gyújtottak gyertyát a város lakói.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 05., hétfő

Elhunyt Drábik János közíró

Életének 88. évében vasárnap elhunyt Drábik János, közíró, a Magyarok Világszövetsége Stratégiai Bizottsága és az Országos Trianon Társaság elnöke.

2026. január 05., hétfő

Elhunyt Drábik János közíró

Hirdetés
2026. január 05., hétfő

Idén a fogyatékkal élőknek is kell helyi adókat fizetniük Marosvásárhelyen – akárcsak máshol

Marosvásárhelyen január 12-től lehet helyi adókat és illetékeket fizetni személyesen és online is, de idén jóval magasabb adókra kell számítani. Sőt, 2026-tól a fogyatékkal élők sem részesülnek már adómentességben.

Idén a fogyatékkal élőknek is kell helyi adókat fizetniük Marosvásárhelyen – akárcsak máshol
2026. január 05., hétfő

A héten még velünk marad a nagy tél, aztán jövő héten valamelyest enyhülni fog a hideg

Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

A héten még velünk marad a nagy tél, aztán jövő héten valamelyest enyhülni fog a hideg
2026. január 05., hétfő

Amerika évévé nyilvánítatná 2026-ot az AUR Romániában

A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kéri az elnöki hivataltól, a parlamenttől és a kormánytól, hogy a 2026-os esztendőt nyilvánítsák Amerika évévé Romániában.

Amerika évévé nyilvánítatná 2026-ot az AUR Romániában
Hirdetés
2026. január 05., hétfő

Téli útviszonyok nehezítik a közlekedést Székelyföld-szerte

Igazi tél köszöntött be Székelyföldre. Noha az intenzív havazás több helyen nehezíti a közlekedést, a hatóságok folyamatos takarítással igyekeznek járhatóvá tenni az utakat.

Téli útviszonyok nehezítik a közlekedést Székelyföld-szerte
2026. január 05., hétfő

Megnehezítette a reggeli közlekedést a nagy mennyiségű hó Csíkszeredában

Jelentős mennyiségű hóréteg rakódott le az elmúlt napok havazása következtében Csíkszéken is. Csíkszeredában télies útviszonyok közt zajlik a közlekedés.

Megnehezítette a reggeli közlekedést a nagy mennyiségű hó Csíkszeredában
2026. január 05., hétfő

A venezuelai beavatkozás után Kolumbiát és Mexikót is megfenyegette Donald Trump

A The Atlantic magazinnak adott interjút Donald Trump, az Amerikai Egyesült Államok elnöke a venezuelai elnök elfogása után. Ebben megfenyegette a venezuelai alelnököt, valamint bírálta a kolumbiai és mexikói vezetést.

A venezuelai beavatkozás után Kolumbiát és Mexikót is megfenyegette Donald Trump
Hirdetés
2026. január 05., hétfő

Marosvásárhely térségében a legvastagabb a hótakaró

Az elmúlt napok havazása és erős széllökései nemcsak vastag hótakarót hoztak Székelyföld-szerte, hanem több megyében áramkimaradásokhoz is vezettek, többek között Hargita megyében is maradtak ellátás nélkül fogyasztók.

Marosvásárhely térségében a legvastagabb a hótakaró
2026. január 05., hétfő

Közel száz bajbajutottnak segítettek a hegyimentők

Az elmúlt 24 órában 96 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 97 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.

Közel száz bajbajutottnak segítettek a hegyimentők
2026. január 05., hétfő

Több tízezer háztartás maradt áram nélkül a havazás miatt

17 428-ra csökkent azoknak a felhasználóknak a száma, akiknél szünetelt az áramszolgáltatás – közölte vasárnap este az energiaügyi minisztérium az országban sokakat érintő szolgáltatás-megszakadás állapotát ismertetve.

Több tízezer háztartás maradt áram nélkül a havazás miatt
Hirdetés