
Egyszerű salátával tálaljuk a kiadós fogást
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ízekkel játszott legutóbbi találkozásunkkor Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa, aki szezonális gyümölcsöket is felhasznált munkája során. Sertésbélszínbe göngyölt több hozzávalót, amelyek ízét mentával fokozta. Ezek után már csak egy könnyedebb köretre volt szükség. Viszonylag egyszerű és gyors munkát ígér azoknak, akik követnék a receptjét.
2022. szeptember 14., 09:412022. szeptember 14., 09:41
Ezúttal a hagyományostól eltérő recepttel készült Karácsony József, a Főnix Konyha szakácsa, amelynek központjában a szezonális gyümölcsök, illetve a menta áll.
– jegyezte meg a séf. Hozzátette, az sem mellékes, hogy viszonylag gyorsan és egyszerűen elkészíthető ételről van szó.
Késsel hosszan vágva nyitotta szét a sertésbélszínt a szakember, majd ezt átlátszó fólia közé helyezve óvatosan vékonyra klopfolta. Sóval és borssal, valamint apróra vágott bazsalikommal fűszerezett.
Kétfajta mentát göngyölt a húsba a séf
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezt követően friss, leveles mentaszárakat (borsmentát és fodormentát) helyezett a hús közepére, amelyekről már akkor elmondta, hogy intenzív, átható ízt kölcsönöznek az ételnek.
Ekkor néhány percig állni hagyta a húst, hiszen gyümölcsöket kellett karamellizálnia. Utóbbi során cukrot olvasztott fel a serpenyőben, amelyhez mézet is adagolt, és ebbe forgatta bele a szőlőszemeket és néhány cikk őszibarackot, közben vaníliás cukrot is adagolva.
– magyarázta Karácsony József.
Csak rövid ideig hagyjuk pirulni a gyümölcsöket
Fotó: Erdély Bálint Előd
A karamellizált gyümölcsöket szintén a húsra helyezte, akárcsak a befőttesüvegben kapható csemegekukoricát és a hasonló kiszerelésű lyoni hagymát. Tett ugyanakkor még némi lapkasajtot is a bélszín közepére, mielőtt összehajtogatta és felgöngyölte volna.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ezután bepanírozta, azaz lisztbe, tojásba és végül prézlibe mártotta a készülő ételt. Ezt bő olajban – annyira, hogy ellepje e bélszínt – sütötte meg. A folyamat nagyjából tíz-tizenöt percet vett igénybe, hiszen
A laktató hús mellé már nem fontos a kiadós köret, így egyszerű salátát állított össze a séf. Piros káposztát, illetve jégsalátát szeletelt fel, amelyekhez a korábban karamellizált gyümölcsökből is adagolt. Ízesítésként a megszokott só és bors mellett apróra vágott friss mentát, balzsamecetet, illetve citromlevet használt. Mindezt pedig friss gyümölcsökkel díszítette.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A salátaágyra tálalta a több darabra vágott töltött bélszínt. Kóstoláskor érdekes volt megtapasztalni, hogy minden hozzávaló ízét – köztük a húsét is – áthatotta a menta, így már-már frissítő hatása volt az egyébként meglehetősen kalóriadús ételnek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A séf ezúttal kellemes mentás limonádé fogyasztását javasolta a különleges fogáshoz.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.
Április 16-án éjfélkor lezárult a Szülőföldön Magyarul Program idei kérelembenyújtási időszaka, amely során összesen 229 339 támogatási igénylést regisztráltak – derül ki a program gyorsjelentéséből.
Minisztereinek lemondását követően az alkotmánybírósághoz készül fordulni a Szociáldemokrata Párt (PSD) a kormány helyzetének tisztázására.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
szóljon hozzá!