
Fotó: Gergely Imre
Az utóbbi időben több alkalommal is előfordult, hogy egyes páciensek trágár személyeskedésig fajuló hangnemben nyilvánultak meg a gyergyószentmiklósi járóbeteg-rendelő munkatársaival szemben. A verbális agresszió oka jellemzően az, hogy az előjegyzett időpontban nem tudták fogadni őket és várakozniuk kellett. A kórház illetékesei türelmet és megértést kérnek a páciensektől.
2023. február 19., 16:312023. február 19., 16:31
Vannak olyan helyzetek, amikor minden igyekezet ellenére sem lehet tartani azt a munkamenetet, amelyet az időpontfoglalások alapján előre elterveztek, és amelyre a betegek – jogosan – számítanak – vázolta az időpontcsúszások okát Verestóy Erika, a gyergyószentmiklósi kórház asszisztenseinek koordinátora. Az ilyen helyzetek érthető módon problémát jelentenek a járóbeteg-rendelő folyosóin várakozó emberek számára.
Lehet, hogy az online vagy telefonon rögzített időpontfoglalás az adott napon például negyed 11-re szól, de előfordul az orvos csak 11 órára vagy fél 12-re érkezik meg a rendelőbe, így késve kezdődhet el a konzultáció. Ha pedig egy vizsgálat csúszik, akkor nyilván a következők is tolódni fognak. Ez többnyire abból adódik, hogy
A kórház képviselői türelemre kérik a pácienseket ilyen esetekben.
Gyakori azonban, hogy abból adódnak nézeteltérések, hogy egy beteg nem foglalt időpontot. Ez általában akkor szokott megtörténni, amikor a beteg a kórházi kibocsájtó levelével érkezik vissza felülvizsgálatra. Ezen az illetékes szakorvos megjelöli ugyan, hogy a betegnek mennyi idő múlva kell újra konzultációra jelentkeznie, de
Ezt ugyanúgy meg kell tennie a betegnek, mint amikor a háziorvos által kiállított küldőpapírral fordul a járóbeteg-rendelőhöz – ismertette Fülöp Enikő kórházmenedzser.
Ha a páciensnek nincs előjegyzése, csak abban az esetben részesülhet a szükséges egészségügyi ellátásban a járóbeteg-rendelőben, ha a kórház által az egészségbiztosítási pénztárral leszerződött munkaprogramban maradt üres hely. Ellenkező esetben időpontot kell foglaljon a beteg.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórház járóbeteg-rendelőjébe két módon lehet időpontot foglalni. Egyrészt telefonon, a 0266-364008-as telefonszámon, illetve az intézmény weboldalán, ahol az adott szakterület, illetve a főorvos, szakorvos kiválasztása után láthatóvá válnak a szabad időpontok. Vannak olyan szolgáltatások – mint például a CT-, vagy röntgenvizsgálat –, amelyre csak telefonon lehet időpontot kérni, ugyanis ezekben az esetekben a kórházi szakszemélyzetnek több információra van szüksége a betegről, hogy a vizsgálat megfelelő időpontját, típusát meg lehessen határozni.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!