
Az egykori minorita rendház felújított épülete újabb tevékenységek színhelyéül szolgál
Fotó: Kocsis Károly
A Mathias Corvinus Collegium (MCC) Kézdivásárhelyre is kiterjeszti nyilvános rendezvényeit. Csütörtökön 18 órától Gergely Orsolya szociológus, a Sapientia EMTE oktatója kezdi az előadások sorozatát.
2024. január 25., 12:022024. január 25., 12:02
Az MCC fiataloknak szóló oktatási programjai mellett minden érdeklődő számára elérhető, nyílt előadásokat, kerekasztal-beszélgetéseket is tető alá hoz, amelyekhez a céhes városban a Kanta Szakképző Központ szolgál helyszínül. Utóbbi a múlt év szeptemberében kezdte el tevékenységét az egykori minorita rendházban, akkor indította el az első hét képzését. Az órákat összesen 130 hallgató látogatja. Ezzel még egy lépéssel közelebb kerültek a helyi közösség – lehetőleg minden korosztály – megszólítását, az épület élettel való „megtöltését” célzó tervük megvalósulása felé.
A havonta esedékes rendezvényeken a szervezők igyekeznek olyan előadókat meghívni, témákat feldolgozni, amelyek érdeklik és érintik a régió közösségét, a nyilvános események pedig egyben jó alkalmat nyújtanak arra, hogy az érdeklődők betekinthessenek az MCC életébe is.
A Mathias Corvinus Collegium ingyenes, minőségi oktatási programokat szervez az általános iskolás korosztálytól kezdve az egyetemi diploma megszerzéséig és azon is túl. A szervezet sokoldalú tevékenysége kilenc oktatási központban érhető el: Aradon, Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Nagyváradon, Sepsiszentgyörgyön, Szatmárnémetiben, Székelyudvarhelyen és Veresszéken. Mára több mint kétezer fiatal vehet részt az iskolai tanulmányokat kiegészítő tehetséggondozó programokban.
Az első, Generációk a görgetés évszázadában című kézdivásárhelyi előadást január 25-én, csütörtökön 18 órától hallgathatják meg az érdeklődők. A téma nagyon is aktuális: milyen kihívásokkal kell szembenézniük azoknak, akik az online térben hangsúlyosan jelen vannak, de más-más korosztályhoz tartoznak? Erre a kérdésre dr. Gergely Orsolya szociológus, a Sapientia EMTE oktatója igyekszik majd kimerítően válaszolni.
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Ennek az űrlapnak a kitöltésével lehet jelentkezni.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!