
A munkálatok ellenére folyamatos a betegellátás a rendelőintézetben
Fotó: Borbély Fanni
Noha volt egy megtorpanás a múlt év végén, a csíkszeredai járóbeteg-rendelőintézet felújítása a terveknek megfelelően halad, így idén várhatóan be is tudják fejezni a munkálatokat. A felújítás idején is folyamatosak a szakrendelések, amelyeket átszerveztek az épület keleti szárnyába.
2024. április 15., 10:052024. április 15., 10:05
Tavaly kezdődött el, és év végére várhatóan befejeződik az a teljes felújítás, amely a csíkszeredai járóbeteg-rendelőintézetben, közismertebb nevén a poliklinikán zajlik. Átfogó munkálatokról van szó, amelyekre nem volt példa az ingatlan elkészülte óta,
A munkakezdés óta változatlanul zárva van a nyugati oldalon levő főbejárat, mivel a legtöbb belső munkálatot abban az épületszárnyban kell elvégezni, ahol korábban a szakrendelők működtek.
Fotó: Borbély Fanni
Ezek tevékenységét átszervezték a keleti, a dr. Dénes László utca felőli C-szárnyba, ahol korábban irodahelyiségek voltak, a szakorvosokhoz érkező páciensek is azon a bejáraton juthatnak be.
Mint érdeklődésünkre Stekbauer Zsombor, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház gazdasági igazgatója tájékoztatott, az Országos Beruházási Társaság (CNI) által finanszírozott munkálatok a megfelelő ütemben zajlanak, igaz, pénzügyi nehézségek miatt 2023 novembere és 2024 januárja között szüneteltek.
– vázolta az illetékes. Az épület körüli területrendezés, illetve a közművek csatlakoztatása a Hargita megyei tanács hozzájárulásaként történik meg.
Fotó: Borbély Fanni
A gazdasági igazgató szerint az említett leállás miatt az idén november 20-ra ütemezett befejezési határidő tolódik, de várhatóan év végére elkészülnek a munkálatokkal. Hozzátette, a finanszírozás rendelkezésre áll, minisztériumi rendelet alapján a CNI-nél el vannak különítve az ehhez szükséges összegek.
– ígérte Stekbauer Zsombor.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
szóljon hozzá!