
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Megoldás kell és nyugodt légkör – nyilatkozta Kovács Mihály Levente, a Maros megyei önkormányzat alelnöke a Maros Művészegyüttes vezetőjének lemondása kapcsán. Megtudtuk, ő már találkozott a magyar tagozat táncosaival, alkalmazottaival, és a román tagozatosokkal is egyeztetni fog.
2024. szeptember 11., 14:212024. szeptember 11., 14:21
A Maros megyei önkormányzat elnökének, Péter Ferencnek kell elfogadnia a megyei önkormányzat által fenntartott Maros Művészegyüttes igazgatójának, Barabási Attila Csabának a lemondását. Erre a törvény szerint legtöbb harminc napja van, de korábban meg fogja tenni, hogy mielőbb tudjanak ideiglenes vezetőt kinevezni – nyilatkozta a Székelyhonnak a megyei tanács alelnöke, Kovács Mihály Levente, akihez a kulturális intézmények felügyelete tartozik.

A bérekkel kapcsolatos állítólagos mulasztásai és a táncosokkal, alkalmazottakkal szembeni magatartás és kommunikáció miatt a Maros Művészegyüttes alkalmazottai az intézmény igazgatójának, Barabási Attilának a lemondását követelik.
Megtudtuk, hogy az igazgató hétvégi lemondása után ő kedden találkozott a Maros Művészegyüttes magyar tagozatával, és csütörtökön a román tagozat táncosaival, személyzetével is fog találkozni. Részben azért, hogy meghallgassa álláspontjukat, illetve hogy elmondja, mi fog következni.
Kovács Mihály Levente kiemelte, korábban is többször ellátogatott az együtteshez, találkozott a tagokkal, de
Mint ismert, a múlt héten a Maros Művészegyüttes tagjai, románok és magyarok nyílt levelet fogalmaztak meg, amelyben többek között azt róják fel Barabási Attila Csabának, hogy nem tartja be a bérezéssel, szabadnapokkal és előléptetésekkel kapcsolatos törvényes előírásokat, és rendszeresen megalázza, szóban bántalmazza őket. A levél a Maros megyei tanácsnak volt címezve, de mint Kovács Mihály Levente a Székelyhonnak elmondta, szerda reggelig még nem érkezett meg hozzájuk.
A megyei tanács alelnöke hangsúlyozta: a Maros Művészegyütteshez ki fognak nevezni egy ideiglenes vezetőt, majd versenyvizsgát írnak ki, amelynek követelményeit hamarosan nyilvánosságra hozzák. Azt szeretnék, hogy megtalálják a legjobb megoldást, és nyugodt légkört teremtsenek.
A Maros Művészegyüttes igazgatói tisztségére már megvan az első önjelölt: Florin Săliștean, aki rendezvényszervezéssel foglalkozik és lagzikon vállalja a házigazda, ceremóniamester szerepét. Közösségi oldalán vasárnap jelentette be, hogy ő jelentkezni fog a Maros Művészegyüttes igazgatói tisztségére.
Hűvösen indult a nap augusztus 28-án, és még a délelőtti órákban sem melegedett fel az elmúlt napokhoz hasonlóan az időjárás.
A román parti őrség határrendészei csütörtök este kutató-mentő műveletben vettek részt a Fekete-tengeren, miután tűz ütött ki egy Románia kizárólagos gazdasági övezetén áthaladó kereskedelmi hajón.
Ivóvízszolgáltatás szünetelésére kell felkészülniük Marosszentanna, Udvarfalva és Várhegy, valamint Gyulakuta, Kelementelke és Havadtő lakóinak.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
szóljon hozzá!