
Fotó: Haáz Vince
A bérekkel kapcsolatos állítólagos mulasztásai és a táncosokkal, alkalmazottakkal szembeni magatartás és kommunikáció miatt a Maros Művészegyüttes jelenlegi és volt alkalmazottai az intézmény igazgatójának, Barabási Attilának a lemondását követelik. Az érintett a Székelyhonnak ismertette álláspontját.
2024. szeptember 05., 14:192024. szeptember 05., 14:19
2024. szeptember 05., 14:562024. szeptember 05., 14:56
A Maros Művészegyüttes előkelő helyet foglal el az erdélyi hivatásos néptáncegyüttesek között: a legnagyobb létszámmal és két, magyar és román tagozattal rendelkezik. Az együttes fenntartója Maros Megye Tanácsa.
Szerdán délután került nyilvánosságra egy aláírásokat nem tartalmazó levél, amelyben
A kilencoldalas panaszlevél nagy részében az alkalmazottak, táncosok és más beosztásban dolgozók bérezéssel kapcsolatos észrevételeit sorolja fel. A levél írói úgy értékelik, hogy
nem tájékoztatta őket írásban a béreik változásáról. Sérelmezik, hogy
A levél szerint a Maros Művészegyüttes bérjegyzékében olyan személy is szerepel, és
Azt is felróják az igazgatónak, hogy nem tartja be a táncosok szakmai értékelésére és előléptetésére vonatkozó törvényes előírásokat.
A levélben több helyen az is szerepelt, hogy
Fotó: Haáz Vince
Barabási Attila Csaba a Székelyhon megkeresésére elmondta, hogy ő nem kapta meg a román sajtóban megjelent levelet. Korábban az alkalmazottak egy része átadott neki egy kérvényt, amelyben bérekkel kapcsolatos kérdéseket tettek fel, de ez nem azonos a mostanival. Furcsának találja, hogy
Ami a levélben felsoroltakat illeti, a Maros Művészegyüttes igazgatója kifejtette:
Az alkalmazottak jogaival kapcsolatos ügyben – szabadságolások, szabadnapok, bérek és pótlékok kiszámolása – az illetékes munkatársai a jogszabályok szerint és a fenntartó Maros megyei önkormányzat munkatársaival egyeztetve járnak el.
Barabási Attila Csaba elmondta, hogy az elmúlt 14 év alatt, amióta a Maros Művészegyüttest vezeti, voltak konfliktusai, vitái, de
A Maros Művészegyüttest fenntartó Maros Megye Tanácsa egyelőre nem fogalmazott meg hivatalos álláspontot, várják a panaszlevél érkezését, iktatását.
Még várniuk kell a bírósági ítéletre azoknak az egészségügyben dolgozóknak, akiknek a nevében perel a szakszervezet a kormány által múlt évben elrendelt bérpótlékcsökkentés miatt.
A közel-keleti konfliktusok miatt válságos irányba fordult energiapiaci helyzetre jelentik be válaszaikat a környező európai országok, de a polgárok is.
Andrei Țărnea külügyminisztériumi szóvivő szerint eddig mintegy 2000 román állampolgár tért haza az Öböl menti országokból az evakuáló, repatriáló, illetve a román hatóságok támogatásával megszervezett kereskedelmi járatokkal.
Sűrű hétvégéjük volt a Hargita megyei közlekedésrendészet munkatársainak: átfogó ellenőrzések zajlottak a megye területén, melyek alkalmával több mint 90 bírságot szabtak ki a sofőrökre. A büntetések összértéke meghaladja az 52 ezer lejt.
Közzétette a következő két hétre, a március 9–23. közötti időszakra vonatkozó kéthetes előrejelzését az Országos Meteorológiai Szolgálat. A tavaszias melegre nem lehet panaszunk, a porra viszont igen, ugyanis csapadék szinte egyáltalán nem valószínű.
Az Európai Beruházások és Projektek Minisztériumában írták alá hétfő délben a regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. 150 millió eurós nagyprojektjét. Az építőtelepeket hamarosan meg lehet nyitni.
Vád alá helyeztek egy rendőrt, mert kenőpénzt fogadott el egy szabályt sértő sofőrtől, akinek az elsőbbségadás elmulasztása miatt a jogosítványát is fel kellett függeszteni.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
szóljon hozzá!