
Most még autók parkolnak itt, de hamarosan körforgalom lesz
Fotó: Haáz Vince
Jelenleg a föld alatti vezetékeket, kábeleket helyezik át, februárban pedig elkezdik a tulajdonképpeni építkezést Marosvásárhelyen a Szív-érrendszeri és Transzplantációs Intézetnél. A munkálatok idejére ideiglenes körforgalmat alakítanak ki.
2025. január 25., 18:492025. január 25., 18:49
Az országos hírnévnek is örvendő marosvásárhelyi szívintézet jelenleg a marosvásárhelyi sürgősségi klinikai kórház épületében működik, de már rég szüksége van egy saját épületre.
Ez most vált lehetségessé, amikor az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) keretéből
A szerződést a kivitelezővel tavaly nyáron írták alá.

Első helyre sorolták az Országos Helyreállítási Alapból (PNRR) megépítendő új kórházak jegyzékén a marosvásárhelyi szívkórházat, így biztos, hogy megvalósul a 105 millió eurós beruházás.
Ovidiu Butuc prefektus beszámolója szerint az érintett intézményvezetőkkel és cégekkel tartott munkamegbeszélésen kiderült, hogy
Megnyitották a munkatelepet az új szív-intézetnek
Fotó: Haáz Vince
A szív-intézetet a nagykórház szomszédságába építik fel, az erdő mellé, így a körforgalmat is ott fogják kialakítani, közel az orvosi egyetem utolsó épületeihez.
A prefektus elmondta, hogy jelenleg a földalatti vezetékek áthelyezése zajlik, az épületet februárban kezdik el felhúzni.
Itt lesz az ideiglenes körforgalom
Fotó: Haáz Vince
A pályázaton elnyert összeg az új szívintézet teljes berendezését és legkorszerűbb orvosi eszközökkel, gépekkel való felszerelését is tartalmazza. A beruházásnak 2026-ra kell elkészülnie.
Fotó: Haáz Vince
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
szóljon hozzá!